Badania opinii publicznych

Napisał dnia 30 października 2017
Doradztwo

W telewizji widzimy wiele reklam, które ciągną się w nieskończoność. Firma, która reklamuje jakiś krem wydaje spore pieniądze nie tylko na reklamę, ale na badanie rynku. Po emisji reklamy warto byłoby się dowiedzieć jak konsumenci na nią zagregowali.Wtedy robi się badanie rynku i…

Wtedy robi się badanie rynku i od razu wiadomo czy się to przyjmie czy nie. Często ktoś na siłę próbuje zrobić ciekawą reklamę, a do tego śmieszną. Istnieje taka zasada, że jak ktoś na siłę robi komedie to mu dramat z tego wychodzi. Jeśli projekt się już przyjął to warto zrobić kolejne badanie rynku. Tym razem badanie rynku powie czy klienci są zadowoleni i co by chcieli zmienić. Jak widać badanie rynku jest bardzo istotnym elementem w naszym życiu.

Nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, że tam ktoś tak wszystko analizuje. Specjaliści prowadzący badanie rynku znają nasze zachowania i wiedzą co zrobić, żebyśmy się skusili na nowy produkt. Właściwie nie mamy wielkiego wyboru bo jeśli wiedzą jak dotrzeć do naszego mózgu odpowiednimi sloganami to wtedy lecimy jak ćmy do światła. Są też ludzie odporni na wszelakie reklamy, ale to rzadkość.

Inni twierdzą, że i na nic przyjdzie pora tylko musi być taki produkt, który będzie im potrzebny. W supermarketach, żeby nas zmylić co jakiś czas wszystko jest przenoszone z jednego miejsca na drugie. Tylko po to, żebyśmy więcej kupili bo musimy zwiedzić cały market, żeby coś znaleźć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>