Czym jest marketing samorządowy?

Napisał dnia 01 czerwca 2018
Usługi

Każdy z nas żyje w jakiejś społeczności lokalnej i jakiejś gminie. Jednostki samorządu terytorialnego to nie tyko organizacja administracyjna gmin i powiatów, ale także podmiot gospodarczy. Gmina może bowiem być zarówno kupcem, sprzedawcą jak i najemcą. W ostatnim czasie popularny stał się marketing samorządowy.Pojęcie dość tajemniczo brzmiące ma coraz…

Pojęcie dość tajemniczo brzmiące ma coraz większe znaczenie jeśli chodzi o politykę jednostek samorządu. Każda gmina może prowadzić handel, wymianę lub być członkiem różnych organizacji. Marketing samorządowy to jednak coś więcej, nie tylko istnienie na rynku, ale aktywne promowanie i uczestniczenie w obrocie. Każda gmina chce przyciągnąć jak największa ilość inwestorów na swoje tereny i rozwijać się gospodarczo.

Świadomy marketing jest nastawiony na promowanie najlepszych punktów i zalet regionu. Marketing samorządowy dotyczy wszystkie co jest w posiadaniu danej jednostki mogą to być grunty, nieruchomości, wszelkie instytucje działające na terenie gminy i wiele innych. Każda jednostka może zawierać porozumienia i umowy z innymi jednostkami oraz organizacjami. Przedmiotem takich umów może być wzajemna pomoc, zadania własne gminy jak i również promowanie regionu.

Celem dobrego marketingu jest zachęcenie innych jednostek do zawierania porozumień właśnie z nasza gminą i jej godne reprezentowanie. Każdy z nas chce mieszać w nowoczesnym regionie rozwiniętym gospodarczo, gdzie jest nie tylko dużo miejsc pracy, ale i bogate życie kulturalne i społeczne, gdzie każdy mieszkaniec może aktywnie uczestniczyć i przyczynia się do rozwoju regionu.

Więcej interesujących informacji znajdziesz na stronie: profess.waw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>