Drugie życie koperty

Napisał dnia 25 grudnia 2017
Poligrafia
eb30b70d20f61c2ad65a5854e7454e90e177e0c818b5144490f2c87fa5ed_640.jpg

ologia nie zawsze budzi pozytywne skojarzenia. Wielu słysząc to słowo myśli o nawiedzonych idealistach, utrudniających innym życie, przywiązujących się do drzew i blokujących wejścia do sklepów z futrami. A przecież prośrodowiskowe życie może wyglądać zupełnie inaczej, przyjmując o wiele cichszy i mniej spektakularny sposób działania, nie nastawiony na terror wobec innych, lecz na małe kroki stawiane samodzielnie.Jak to wygląda…

Jak to wygląda. Już wyjaśniam. Za przykład niech służą koperty. W naszym domu koperty mają wiele zastosowań. Po pierwsze – jak to zwykle bywa – przychodzą w nich listy. Stanowią zatem ochronę korespondencji, zabezpieczając ją przed niepowołanymi czytelnikami. Gdy już – za pośrednictwem zaprzyjaźnionego listonosza – trafią do naszego domu, mają przed sobą kilka możliwości.

Niektóre koperty trafiają od razu do pokoju dziecięcego, gdzie maluchy stworzyły własną pocztę( chyba z sympatii i podziwu dla wspomnianego listonosza ). Największe koperty zabieram do kuchni – tam tworzą moją własną książkę kucharską: odpowiednio opisane służą do przechowywania wyciętych z gazet przepisów. Są też i takie koperty, które zaanektowane zaraz po nadejściu przez mojego męża, przechowują papier znacznie cenniejszy – pieniądze.

koperty – galeria

fundusze kapitałowe

Foto: pixabay.com

akcesoria do kuchni

Foto: pixabay.com

W ten sposób pomagają nam w trzymaniu się raz ustalonego miesięcznego budżetu – każda z nich zawiera bowiem fundusze przeznaczone na określony cel( np. czynsz, rachunki, jedzenie, ubrania, rozrywkę )i pozwala na kontrolowanie, ile pieniędzy pozostało do końca miesiąca. Inne koperty pełnią funkcje o wiele mniej wyszukane: sporządzamy na nich listy zakupów albo używamy jako zakładek. Konkretne wykorzystanie koperty nie ma jednak znaczenia – najważniejsze, że w naszym domu każda otrzymuje drugie życie.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>