Druk UV – technologia i zastosowanie

Napisał dnia 23 lutego 2018
Fotografia

Pod tą enigmatyczną nazwą kryje się nanoszenie znaków tekstowych i grafiki przy pomocy bezwonnych promieni ultrafioletowych. Oto, jak to działa, i co nam może dać w praktyce. Poligrafia cyfrowa, w tym szczególnie najbardziej nowoczesny druk uv, jest dziś szeroko wykorzystywany w reklamie i promocji.Metoda ta charakteryzuje się następującymi…

Metoda ta charakteryzuje się następującymi właściwościami: wszelkie dokumenty przeznaczone do tego druku są dostarczane bezpośrednio do urządzenia drukującego w formacie danych komputerowych, ma bardzo dużą trwałość i odporność na warunki atmosferyczne, możliwość druku wielkoformatowego i masowego.

Druk uv charakteryzuje się także tą miłą cechą, że zawsze istnieje w nim możliwość zmiany dowolnego elementu graficznego na inny dla każdej indywidualnej odbitki, czyli jego personalizacja. Jak to działa w praktyce. Nowoczesny druk uv to nanoszenie treści tuszami utwardzanymi promieniami ultrafioletowymi. Cechuje go nie tylko bardzo wysoka trwałość, ale i ekologia. Druk uv jest z natury bezwonny, nie zawiera rozpuszczalników barwnikowych, a przez to jest także możliwy na wewnętrznych stronach produktów.

Druk UV – technologia i zastosowanie – galeria

Druk techniką uv daje więc opcję takich operacji dodatkowych jak poddruk oraz druk warstwowy. W tej technologii nanoszony obraz tworzony jest bezpośrednio w miejscu, z którego rozpoczyna się cały wydruk. Drukowanie uv używane jest w materiałach reklamowych, w dekoracji, w sztuce, w ulotkach i folderach, a także w tradycyjnym przygotowywaniu książek i prasy, z tym że na razie jeszcze na niewielka skalę.

Więcej o odbitki dowiesz się ze strony fotofachman.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>