Duże pakowanie

Napisał dnia 21 lipca 2017
Pozostałe
e834b80c2ff4083ed95c4518b74d4f9ee575e2d704b0154693f1c07ba3ebb4_640.jpg

Kiedyś, co trzeba przyznać pakowanie dużych, czy małych paczek – wszystko, to odbywało się ręcznie. W związku z tym do tego typu prac zatrudniani byli przede wszystkim silni mężczyźni. Dziś jednak pakowanie paczek o dużych rozmiarach nie stanowi już większego problemu.A wszystko to za sprawą…

A wszystko to za sprawą postępującej automatyki. Dzięki temu np. stanowiska pracy,, pakowanie paczek” przestaje już być zawodem wybiórczym. A jeśli chodzi o wyżej wspomnianą automatykę, to tu jednym z najważniejszych elementów okazuje się tzw. Flow Pack. Jeśli chodzi o podstawowe cechy tego urządzenia. Przede wszystkim jego rama malowana jest proszkowo. Flow Pack posiada trzy silniki servo, czyli napęd przenoszony za pomocą paska rozrządu.

Koła ciągnące folie otwierane i zamykane są za pomocą siłowników pneumatycznych. Koła zębate w maszynie posiadają system samo smarowania. Same detale z kolei są tak wykonane, aby były one proste w konserwacji i czyszczeniu. A oprócz tego każdy taki flow pack posiada również wyposażenie dodatkowe. Między innymi numerator techniczny do nanoszenia daty, czy wykrojnik euro – zawieszki.

Galeria

dozownik do mydła

Foto: pixabay.com

dozownik do mydła

Foto: pixabay.com

Ponadto posiada również automatyczny podajnik produktów, który dotyczy określonych kształtów produktu, oraz dozownik gazu spożywczego. Tu trzeba zaznaczyć, że flow packi służą do pakowania produktów regularnych, powtarzalnych kształtach. A swoje produkty pakują w specjalne poduszki foliowe. A do takich produktów należą m. in. warzywa na tackach, produkty piekarnicze, zapiekanki, czy też gąbki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>