Jak kupować zabawki

Napisał dnia 25 marca 2014
Pozostałe
ee33b00a29f61c2ad65a5854e7454e90e177e0c818b5174996f8c47da6ed_640.jpg

Kupując zabawki dla dzieci powinno się starannie im przyjrzeć, gdyż nie wszystkie zabawki są bezpieczne dla dzieci. Przede wszystkim powinno się dokładnie obejrzeć etykiety samoprzylepne, ponieważ na nich znajdują się ważne informacje. Przeglądając większość etykiet samoprzylepnych umieszczonych za popularnych zabawkach szybko dochodzimy do wniosku, że cudów nie ma i praktycznie wszystkie produkowane są w Chinach.Nie oznacza, to, że wszystkie…

Nie oznacza, to, że wszystkie chińskie przedmioty są zakazane, ponieważ wśród z nich znajdziemy te o lepszej i gorszej jakości. Zabawki znanych producentów pomimo tego, że są produkowane w Chinach do ich produkcji używa się nietoksycznych materiałów, trwałych części, które są bezpieczne dla dzieci. Etykiety samoprzylepne muszą zawierać takie informacje jak wiek, od którego dzieci mogą się nimi bawić.

Zabawki z małymi elementami zazwyczaj są przeznaczone dla dzieci powyżej trzech lat. Czasami do etykiety samoprzylepnej może zostać dodana adnotacja, że zabawką można bawić się tylko pod kontrolą osoby dorosłej.

Jak kupować zabawki – galeria

tłumaczenia przysięgłe

Foto: pixabay.com

tłumaczenia przysięgłe

Foto: pixabay.com

Wiele osób nie zwraca uwagi na etykiety samoprzylepne umieszczane na zabawkach, a są tam zawarte bardzo istotne treści, między innymi mówiące o bezpiecznym korzystaniu z zabawek. Powinno się zawracać uwagę na to, żeby etykiety samoprzylepne zawierały informacje w języku polskim, ponieważ producenci mają obowiązek tłumaczenia etykiet i instrukcji obsługi na język, którym posługują się klienci zabawek w danych kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>