Jak szukać pracy?

Napisał dnia 28 listopada 2014
Pozostałe
eb33b10721fd1c2ad65a5854e7454e90e177e0c818b5164095f0c57ea3e9_640.jpg

Choć mogłoby się wydawać, że o szukaniu i znalezieniu pracy napisano już wszystko, nadal wielu naszych rodaków narzeka na problemy z jej znalezieniem. Co zrobić, by skutecznie szukać zatrudnienia. Czy istnieje jakikolwiek pewny sposób na faktyczne znalezienie pracy. Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w tym artykule. Lista grzechów głównych Polaków popełnianych przy okazji rekrutacji na różne stanowiska jest wyjątkowo długa.Nie tylko nie pamiętamy o bardzo, zdawałoby…

portale randkowe

Foto: pixabay.com

Nie tylko nie pamiętamy o bardzo, zdawałoby się, podstawowych rzeczach, ale również popełniamy gafy, które już na pierwszy rzut oka mogą zniechęcać pracodawcę do naszej kandydatury. Poniżej przedstawiamy krótką listę rzeczy, których nigdy nie wolno robić przy okazji szukania pracy. Po pierwsze, sprawdź CV. To znaczy, jesteśmy przekonani, że wszystko w tym dokumencie zostało już napisane, a Ty masz pewność, że nie można już nic do niego dodać.

Cóż, być może faktycznie tak jest, ale…

Cóż, być może faktycznie tak jest, ale zawsze warto sprawdzić, czy nasze CV nie zawiera błędów ortograficznych oraz czy nie rozjeżdża się jego formatowanie. To są przykłady wpadek, które naprawdę źle o nas świadczą. Wielu poszukujących zatrudnienia zdaje się nie wykorzystywać odpowiednio wszystkich kanałów znalezienia pracy. Jeśli szukamy pracy w Łodzi, to warto wpisać nie tylko frazę:” Praca Łódź” do wyszukiwarki, ale również, na przykład: oferty pracy w Łodzi, firmy rekrutacja łódzkie i tym podobne.

portale randkowe

Foto: pixabay.com

Choć mogłoby się wydawać, że główne portale z ofertami pracy przejęły już niemal cały rynek, to szczególnie w przypadku mniejszych miast znacznie większe znaczenie mają strony z ogłoszeniami lokalnymi, które często są niedoceniane przez osoby szukające pracy. Nie zapominajmy zatem przejrzeć lokalnych anonsów. I jeszcze jedno – jeśli już uda nam się uzyskać zaproszenie na rozmowę, koniecznie dowiedzmy się jak najwięcej o danej firmie. Nic tak nie dyskredytuje kandydata jak brak podstawowej wiedzy o danym przedsiębiorstwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>