Jaki kalendarz ścienny kupić?

Napisał dnia 26 września 2017
Pozostałe
77d940d7e6a44cf5068edc28_640.jpg

Wybór kalendarza to wcale nie są żarty. Możemy oczywiście zdecydować się na jakikolwiek, jednak w praktyce kalendarz to trochę takie umysłowe buty. Używamy go potem przez cały czas okrągły rok, więc nie może sprawiać nam najmniejszych problemów. Wiele osób jest fanami kalendarzy osiemnastomiesiecznych, bo jeśli już zaczynamy rozpisywać swoje plany i obowiązki to potem nie chce się całego tego bałaganu przenosić na nowo.


kalendarze ścienne

Foto: pixabay.com

Kalendarz osiemnastomiesięczny najlepiej jest jednak kupić latem,…

Kalendarz osiemnastomiesięczny najlepiej jest jednak kupić latem, taki wybór będzie najlepszy. Jest sporo ludzi, którzy do upadłego bronią kalendarzy dziennych. Kalendarz dzienny nadaje się fenomenalnie do spisywania rzeczy nie związanych bezpośrednio z obowiązkami, na przykład przepisy na różne dni, wieczorne notowanie gratyfikacji i analiz, tego typu podobne rzeczy. Jednak do planowania pracy i studiów już się nie nadaje. W kalendarzu tygodniowym widzimy cały proces, a nie tylko pojedynczy, wyrwany z kontekstu dzień. Możemy niektóre sprawy połączyć ze sobą strzałkami, do tego odpowiednio się rozpisywać w danej kolumnie czy wierszu. Kalendarze ścienne nie są drogimi akcesoriami.

Warto pamiętać, że rzadko kiedy jesteśmy w stanie zrobić jednego dnia aż tyle rzeczy, by potem racjonalizowało to poświęcenie na ten dzień strony A5. Realnie jesteśmy po prostu w stanie zrobić od jednej do pięciu rzeczy, tyle właśnie spokojnie i bez problemu wchodzi w rubryczkę składu tygodniowego. Warto też wybierać kalendarze z notatkami. Możemy wtedy wygodnie dysponować rzeczami mniej ważnymi i mniej pilnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>