Na czym polega druk plakatów?

Napisał dnia 25 grudnia 2017
Pozostałe
4c979e110000b57011765d8f_640.jpg

Offset jest to technika druku plakatów, w której obraz przenoszony jest z płaskiej formy drukowej za pośrednictwem cylindra pośredniego pokrytego obciągiem. Elementy drukujące i niedrukujące matrycy znajdują się tutaj na takiej samej wysokości. Jest on obecnie jedną z najczęściej stosowanych metod druku plakatów. Ta metoda druku plakatów charakteryzuje się znaczną prędkością wydruku, a jego niewątpliwym atutem jest niski koszt matrycy aluminiowej oraz różnorodność nośników, na których możliwe jest drukowanie.


druk plakatów

Foto: pixabay.com

Offset można podzielić na druk arkuszowy i…

druk plakatów

Foto: pixabay.com

Offset można podzielić na druk arkuszowy i zwojowy, czyli rolkowy. Koszty pojedynczego arkusza są dość niskie dlatego często stosuje się go w przypadku wydruku różnych ulotek, plakatów czy broszur, które często drukowane są w większych ilościach, dlatego też szybkość ich wydruku ma tutaj spore znaczenie. Inwestując w miejsce, które należy wyposażyć w odpowiednie maszyny musimy zdawać sobie sprawę z kilku istotnych aspektów. Drukarnia offsetowa może być ciekawym planem na przyszłość ze względu na wysoką opłacalność wydruku w wysokich nakładach. Istnieje tutaj również możliwość druku na nietypowych materiałach, jak np.

papier samoprzylepny lub gruby karton,…

papier samoprzylepny lub gruby karton, a także możliwość stosowania dużej ilości kolorów dodatkowych. Mamy również dużą swobodę w manipulowaniu barwami w samym procesie wydruku, jednak należy pamiętać o tym, że jest to pracochłonny i kosztowny proces polegający na przygotowaniu pracy do druku.

druk plakatów

Foto: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>