Narzędzia fryzjerskie

Napisał dnia 21 kwietnia 2018
Ślub i wesele

Każdy wykonywany zawód na świecie ma swoje atrybuty i narzędzia oraz przedmioty, z którymi kojarzy się nam fach. I tak o to zawód fryzjera, kojarzyć się nam będzie z nożyczkami i grzebieniem, dzięki którym można wykonać precyzyjne cięcia. Jednak nożyce i grzebień to nie wszystkie fryzjerskie narzędzia.W salonach fryzjerskich znajdziemy ich całe mnóstwo…

W salonach fryzjerskich znajdziemy ich całe mnóstwo i to dzięki nim możemy cieszyć się fantazyjną, piękną fryzurą. Do narzędzi używanych przez fryzjerów zalicza się: grzebienie, nożyczki, brzytwy oraz narzędzia brzytwopodobne np. nóż chiński. Narzędzia fryzjerskie powinny być sprawne i wykonane z materiałów nie uszkadzających włosy, a do tego muszą być ergonomiczne. W końcu praca z takimi narzędziami nie powinna dodatkowo obciążać, ani stylizowanych włosów, ani też rąk fryzjera.

Fryzjerskie narzędzia koniecznie muszą być łatwe w czyszczeniu, a do tego bardzo wytrzymałe. Grzebienie i szczotki używane do strzyżenia, ścinania i stylizacji fryzur powinny być elastyczne i odporne chemikaliów oraz wysokich temperatur. Zęby grzebieni używanych w salonach fryzjerskich mają zaokrąglone końce zębów, do tego grzbiet i zęby muszą być idealne i antyelektrostatyczne. U fryzjera wykorzystywane są również inne akcesoria, takie jak: suszarki, prostownice, lokówki, maszynki do strzyżenia, wałki do włosów o różnej grubości itp.

Jednak aby cieszyć się idealną fryzurą potrzebne są także kosmetyki pielęgnujące i do stylizacji oraz utrwalające. Oczywiście wszystkie te kosmetyki musza być niezwykle wysokiej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>