Obróbka drewna frezarką

Napisał dnia 29 czerwca 2018
Identyfikacja wizualna
e834b40e2bf6023ed95c4518b74d4f9ee575e2d704b0154690f5c070a2efb5_640.jpg

Drewno to bardzo wdzięczny materiał pochodzenia naturalnego. Po ścięciu drzewa, jest ono przecierane na deski lub odpowiedniego przekroju kantówki i bale. Po leżakowaniu od 2-5 lat takie drewno jest odpowiednio wysuszone i można go zacząć używać do wykonywania mebli i innych przedmiotów.Obróbka drewna frezarką – galeria

frezowanie w drewnie

Foto: pixabay.com

frezowanie w drewnie

Foto: pixabay.com

Obróbka drewna to w większości cięcie i skrawanie. Po docięciu desek do odpowiednich formatek, skrawa się i szlifuje powierzchnię do uzyskania pożądanej gładkości. Do obróbki skrawaniem wykorzystywane są różne narzędzia, zarówno ręczne jak i mechaniczne. Jednym z tej drugiej grupy jest frezarka. Jest to urządzenie, które ma głowicę, w której instaluje się frezy o odpowiednim profilu i kształcie. Dzięki temu można frezować krawędź, odtwarzać kształt szablonu czy nadawać krawędzi listwy urozmaicony profil.

Frezowanie w drewnie można przeprowadzać…

Frezowanie w drewnie można przeprowadzać zarówno od szablonów – o nieregularnych kształtach i liniałów, jak i prowadzić maszynę ręcznie. Wówczas nie możemy liczyć na bardzo dokładną i równą linię cięcia, jednak czasami nie jest to wymagane. Frezarki możemy zakupić w każdym sklepie z elektronarzędziami. Do wyboru mamy dużą ilość producentów i modeli. Wszystko zależy od tego do czego taka frezarka będzie używana.

Jeżeli ma być zainstalowana na przystawce i służyć do frezowania twardych gatunków drewna, wówczas należy kupić urządzenie o większej mocy i prędkości obrotowej freza. Jeżeli natomiast potrzebujemy małe i poręczne urządzenia do prostych prac, możemy kupić maszyną z mniejszym silnikiem, a co za tym idzie i obudową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>