Od wizytówki do bilboardu

Napisał dnia 27 maja 2014
Pozostałe
e035b70a21f41c2ad65a5854e7454e90e177e0c818b517499df7c27ea3e4_640.jpg

Techniki drukarskie są dziś rozwinięte na bardzo wysokim poziomie, a praca drukarza właściwie sprowadza się do obsługi nowoczesnej maszyny. Dzisiejsza drukarnia wielkoformatowa w tej technologii może stworzyć wszystko, od miniaturowych wizytówek, poprzez różnorodne opakowania, foldery, kalendarze aż do wielkich plakatów wykorzystywanych na bilboardach.Galeria

opakowania jednorazowe

Foto: pixabay.com

drukarki fiskalne

Foto: pixabay.com

Wydruki wielkiego formatu wcale nie różnią się tak bardzo od drukowania malutkich kolorowych bilecików. Jedyną różnica jest wielkość włożonego do drukarki arkusza, no a potem poskładanie wszystkiego w całość. Zamiast tradycyjnego cięcia arkuszy na kartoniki w druku wielkoformatowym skleja się i zgrzewa. Wynika to z faktu, że maszyna ma ograniczone możliwości, a zamawiane formaty często sięgają kilku czy kilkunastu metrów wielkości.

Drukarnie wielkiego formatu, tworzące wielkie…

Drukarnie wielkiego formatu, tworzące wielkie plakaty, fototapety czy bilboardy reklamowe drukują je etapami a następnie łączą przy pomocy specjalnych technik w całość. Na życzenie klienta mogą też być przygotowane w elementach a następnie nakleja się je na właściwą planszę czy tablicę łącząc w całość. Takie banery muszą być połączone w całość, a dodatkowo wzmocnione na krawędziach lub czasami też oczkowane jak żagiel, namiot czy plandeka na ciężarówce.

Drukarnia wielkoformatowa posiada specjalne urządzenia, które pozwalają w taki właśnie sposób wykończyć przygotowywany druk. W wydruku wizytówek i banerów różni się też wykorzystany materiał. W pierwszym wypadku wystarczy elegancki karton, w drugim wymagane są już trwałe folie albo płócienne kanwy powlekane warstwą tworzywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>