Pieczątka a identyfikacja wizualna firmy

Napisał dnia 31 lipca 2018
Materiały dydaktyczne

Historycznie pieczęć odrywała wielką rolę w potwierdzeniu tożsamości osoby wystawiającej dokument albo przesyłającej list. Odciśnięcie pierścienia w laku na kopercie zmieniło się obecnie w produkowane z wysoką jakością pieczątki, jakimi obecnie dysponują urzędy, przedstawiciele władz, czy właściciele film, ale funkcja pozostała ta sama.Pieczątka firmowa, czy urzędowa zawiera oczywiście niezbędne…

Pieczątka firmowa, czy urzędowa zawiera oczywiście niezbędne dane, które mają służyć identyfikacji osoby, czy urzędu, który firmę, bądź urząd reprezentuje. Istnieją też pieczątki, które zawierają datę, albo np. logo, czy hasło reklamowe firmy pozwalające na jej wizualną identyfikację.

Pieczątka to jedna z najważniejszych elementów wyposażenia biura. Bez niej firma właściwie nie istnieje. Zaraz jak tylko założymy firmę, następnym krokiem będzie zamówienie pieczątki z nazwą, logo, ewentualnie hasłem reklamowym firmy, danymi kontaktowymi oraz potwierdzeniem tego, że jest się firmą przez NIP i REGON. Poza względami praktycznymi pieczątka też to prestiż. Nikt już właściwie nie wypisuje swoich danych ręcznie. Każdy ma bowiem pieczątkę.

Co więcej, na pieczątce można nawet umieścić swój własny podpis. To zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie w firmie, w której jest wiele dokumentów do podpisania. Jeśli wybierać pieczątki to tylko firmy Trodat. Takie są bowiem trwałe i odporne na intensywne użytkowanie, a pieczątki to takie akcesoria, które użytkuje się bardzo intensywnie.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>