Porządek w magazynach

Napisał dnia 07 stycznia 2018
Reklama
e833b20f2ff7073ed95c4518b74d4f9ee575e2d704b015469cf0c57fa2eeb2_640.jpg

Bardzo często przedsiębiorstwa praktykują oznaczenie regałów i przedmiotów, które się na nich znajdują, jednocześnie. Każdy rząd regałów powinien mieć własne oznaczenie, każda półka powinna mieć również przypisaną tabliczkę adresową, a pionowe kolumny odrębny numer. W taki sposób dana lokalizacja jest przypisana dla określonego przedmiotu lub kilku przedmiotów umieszczonych w odpowiednim pojemniku.Galeria

listwy cenowe na regały

Foto: pixabay.com

listwy cenowe na regały

Foto: pixabay.com

Z kolei przedmioty te oznaczone są nazwą odpowiadającą oznaczeniu na dolnej krawędzi półki. W tym celu wykorzystuje się listwy cenowe na regały. Dzięki temu każda osoba odkładająca przedmiot będzie znała dokładną jego lokalizacji. Inną metodą wizualizacji jest metoda malowania służąca do oznaczania lokalizacji na podłogach i w przejściach.

Najczęściej w tym celu używana jest farba,…

Najczęściej w tym celu używana jest farba, ale można również wykorzystać taśmę samoprzylepną, która jest łatwiejsza do usunięcia w przypadku zmian w ustawieniu. Metodę malowania można wykorzystać do oznaczania linii oddzielających drogi i przejścia od powierzchni operacyjnych. Linie te powinny mieć widoczny, jaskrawy kolor przeznaczony dla przypisanych miejsc, gdzie odkłada się towary i przejść oraz szerokość 5-10 cm.

Na przykład, droga dla pieszych w fabryce powinna być namalowana w sposób widoczny. Ponadto tak wiele rzeczy jak to możliwe powinno zostać uporządkowanych wzdłuż linii prostych pionowych i poziomych. Wyraźnie oznakowany ciąg komunikacyjny powinien być pusty, aby każdy pozostawiony na nim przedmiot był widoczny, co pozwoli na podjęcie odpowiednich działań korygujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>