Przesyłki listowe

Napisał dnia 12 października 2018
Poligrafia

Internet i komputer zawładnęły naszym życiem i pracą. Pisanie listów i kartek pocztowych do rodziny i znajomych wymiera bezpowrotnie, chyba tylko jeszcze seniorzy są wytrwali w tym zwyczaju. Poczta mailowa zastępuję tradycyjną, jednak pozostaje jeszcze wiele rodzajów korespondencji wysyłanej w formie papierowej kurierem lub pocztą.W tym celu niezbędne będą…

W tym celu niezbędne będą koperty papierowe różnych rozmiarach. Osoby, które wysyłają listy i przesyłki sporadycznie, koperty nabywają jednorazowo tuż przed wysłaniem. Firmy zwykle zapatrują się w koperty hurtowo, ponieważ tak jest taniej i szybciej. Koperty firmowe, ich wielkość i wygląd uzależnione są od rodzaju działalności i zapotrzebowania. Bardzo praktyczne są z okienkami, które zwalniają od adresowania koperty, wystarczy umieścić odpowiednio zgięty list tak żeby było widać dane adresata.

Do tradycyjnych listów wystarczą małe koperty, jednak, gdy mamy potrzebę wysłania przesyłki większej objętościowo mieszczącej na przykład teczki z dokumentami, powinniśmy zaopatrzyć się duże i sztywne koperty, które nie zniszczą się pod wpływem ciężaru przesyłki. Małe przedmioty do wagi 2 kilogramów można wysyłać listem zwykłym za pośrednictwem poczty. Jeśli jest to bardziej delikatny przedmiot wskazane są koperty bąbelkowe, które zabezpieczą delikatne rzeczy przed uszkodzeniem w czasie transportu.

Koperty bąbelkowe są niezbędne sprzedawcom wysyłkowym, którzy sprzedają na przykład telefony komórkowe, czy inne drobne sprzęty elektryczne. Przesyłka paczką jest droższa niż listem, dlatego jeśli tylko istnieje możliwość tańszej przesyłki zarówno klient jak i firma chętnie z tego korzystają.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>