Przyjęcie weselne i zaproszenia

Napisał dnia 08 czerwca 2018
Ślub i wesele

Na przyjęcie weselne zdecydowanie nie wypada zaprosić osób będących z kimś w stałym związku bez możliwości przyjścia z osobą towarzyszącą. Gościom należy też zafundować dojazd z zaślubin bezpośrednio do wesela oraz potem z przyjęcia do miejsca, gdzie będą nocować. Czasem nawet najbliższa rodzina może gościć się u Pary Młodej albo ich najbliższych rodzin, natomiast reszcie gości wypada zafundować hotel.Jeżeli tylko Pary Młodej nie…

Jeżeli tylko Pary Młodej nie jest stać na to, trzeba poinformować o tym gości w zaproszeniach. Na zaproszeniach weselnych powinno się umieścić informację o liście prezentów ślubnych. Jednak trzeba zaznaczyć, że goście mogą również kupić prezent spoza listy we własnym zakresie i według własnych upodobań. Z zasady goście powinni siedzieć przy stole na przemian czyli kobieta, mężczyzna. Nie powinno się oczywiście rozdzielać małżeństw w żadnym wypadku.

Posadzenie gości podczas ślubu w plenerze Warszawa z pewnością da nam znacznie więcej opcji. Osoby szczególnie godne szacunku powinny bez dwóch zdań siedzieć bliżej Państwa Młodych. Dalej od nich już usadza się młodszych kuzynów i znajomych.

Miejsce na szczycie stołu uważane jest za honorowe, najczęściej powinien siedzieć tam gospodarz albo gospodyni przyjęcia. Warto również wcześniej to ustalić, czy na wesele będą zaproszone także dzieci. Jeśli tak to dobrze byłoby dla nich zorganizować jakiś osobny stolik z nieco przekształconym menu. Przyjęcie weselne powinno zaczynać się od toastu. Powinien wznieść go ojciec Panny Młodej. trzeba o tym pamiętać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>