Ślub i wesele jako sprawdzian

Napisał dnia 21 maja 2015
Ślub i wesele

Ślub i wesele to jest sprawdzian umiejętności organizacyjnych a także sztuka negocjacji. Młodzi rodzice praktycznie zawsze pragną, żeby miał on należytą oprawę, jednak ich oczekiwania mogą się różnić. Przygotowanie samej ceremonii ślubnej i wesela to jest niezwykle duże obciążenie psychiczne dla młodej pary i dla jej rodziców.Jest przecież w tym momencie bardzo…

Jest przecież w tym momencie bardzo dużo spraw do załatwienia, a także decyzji do podjęcia. Organizacja wesel zawsze musi być dopięta na ostatni guzik. Często bywa tak, że młodzi rodzice mają w zupełności rozbieżne wizje tego najbardziej uroczystego dnia i chcieliby zorganizować je po swojemu. Czasami nawet linie podziału przebiegają pomiędzy dwoma rodzinami, na przykład jedna oczekuje uroczystości cywilnej, dla innej liczy się tylko przysięga przed samym ołtarzem. Jest też jeszcze jedno źródło stresu czyli ślub, nawet bez hucznego wesela, tylko pod postacią skromnego obiadu dla rodziny, związany jest ze sporymi wydatkami. To wszystko na swój sposób dodatkowo potrafi bardzo skomplikować całe przedsięwzięcie.

Jest dużo bardziej łatwiej rozwiązywać różnego…

Jest dużo bardziej łatwiej rozwiązywać różnego typu problemy oraz sprawy sporne, gdy ustalimy sobie, kto i o czym decyduje. Tak naprawdę przecież jednak wydaje się oczywiste, że głos decydujący mają sprawcy całego zamieszania czyli narzeczeni. To oni przecież postanowili się pobrać i będą głównymi bohaterami tego wydarzenia. Maja więc prawo wyboru rodzaju ślubu, jak i samej uroczystości weselnej. Jednak niektórym rodzinom ciężko jest to zaakceptować.

1 komentarz do Ślub i wesele jako sprawdzian

  • bambo pisze:

    Wydaje mi się, że dzisiaj niekoniecznie trzeba być organizatorem ślubu. Można to przecież zlecić firmie zewnętrznej, która ma w tym zakresie spore doświadczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>