Technologie wyświetlania

Napisał dnia 28 marca 2016
Pozostałe
e034b9092ee90825d0471404e34f4396e173ffd41db4134196f1c871a3_640.jpg

Dzisiaj w telewizorach standardem jest już Full HD czyli 1920 na 1080 pikseli. Idąc dalej królować będą wkrótce telewizory 4K z rozdzielczością 3840 na 2160 pikseli. W przypadku projektorów ta sprawa ma się nieco inaczej. Kinowe jednak modele charakteryzują się nawet rozdzielczością 4K 4096 na 2160 pikseli. W urządzeniach domowych i biurowych zakres jest naprawdę przeogromny.


ekrany projekcyjne

Foto: pixabay.com

Jeśli chodzi jednak o technologie wyświetlania to…

Jeśli chodzi jednak o technologie wyświetlania to można o tym rozmawiać godzinami. Generalnie wszelkie różnice w technologiach wyświetlania są w ten sam sposób widoczne, jak w przypadku telewizorów. Zupełnie inny przecież obraz otrzymamy korzystając ze starych jakościowo kineskopów, a jeszcze inne z telewizorów plazmowych albo LCD. W przypadku projektorów natrafiamy na dwie górujące nad pozostałymi technologie czyli DLP oraz 3LCD. W tej grupie mamy też opartą o diody odmianę Digital Light Processing oraz LCOS. Technologia 3LCD została opracowana już jakiś czas temu, dzisiaj jest to już wiodące rozwiązanie.

ekrany projekcyjne

Foto: pixabay.com

Ekrany projekcyjne są nam aktualnie…

Ekrany projekcyjne są nam aktualnie w stanie zaoferować rewelacyjne wręcz odwzorowanie barw. Do tego wysoki kontrast i dosyć dużą jasność. Technologia Digital Light Processing czyli po prostu DLP jest również coraz częściej spotykana. Do obróbki tutaj wykorzystywany jest naprawdę niewielkich rozmiarów mikroprocesor. Cały układ jest złożony z nawet milionów mikroskopijnych luster. Technologia DLP cechuje się wyjątkowo ciepłymi barwami. Do tego spotykany jest przy nich dobry poziom czerni.

ekrany projekcyjne

Foto: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>