Torby papierowe

Napisał dnia 02 września 2015
Pozostałe
eb34b50d21f71c2ad65a5854e7494593e375e6c818b5144293f4c77aa4eb_640.jpg

Na wielu amerykańskich filmach można zobaczyć, jak ich bohaterowie, kupując żywność w sklepach spożywczych, pakują swoje zakupy w wielkie torby papierowe i z takim bagażem wychodzą ze sklepu, a następnie pakują wszystko do bagażnika. W Polsce zwyczaj pakowania produktów w torby papierowe jeszcze nie zagościł, jednak w coraz większej liczbie butików zamiast plastikowych siatek dostajemy kupione ubrania zapakowane w kolorowe torby papierowe z logiem danej marki.


Taki zwyczaj z całą pewnością jest godny podziwu, ponieważ nie od dziś powszechnie wiadomo, że torby papierowe są o wiele bardziej korzystne dla środowiska niż wszechobecne plastikowe siatki, które zaśmiecają wiele kilometrów kwadratowych polskich lasów. Dlatego pomysł wyeliminowania takich torebek pochwala wielu ekologów na całym świecie, podkreślając, że torby papierowe rozkładają się o wiele szybciej niż ich plastikowe odpowiedniki, dlatego nie zanieczyszczają tak bardzo środowiska. Kto wie, może za jakiś czas i na naszych parkingach zobaczymy rodziny pakujące do samochodów zakupy jak z amerykańskich filmów.

Galeria

zdrowa żywność sklep

Foto: pixabay.com

żywność ekologiczna

Foto: pixabay.com

żywność ekologiczna

Foto: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>