Wesela duże, małe i rodzinne

Napisał dnia 20 maja 2015
Ślub i wesele

Duże wymagania podczas ślubu zawsze dotyczą zarezerwowania sali. Trzeba to jednak zrobić co najmniej z półrocznym wyprzedzeniem. Przy załatwianiu formalności warto jest dopytać o wszelkie szczegóły czyli co wlicza się w cenę, a co nie, kiedy trzeba też podać ostateczną liczbę gości.


Menu tak naprawdę zwykle ustala się miesiąc przed uroczystością, konieczne będzie wpłacenie jednak zaliczki. Na przygotowanie nieco skromniejszej imprezy w restauracji wystarcza zaledwie 2 miesiące z reguły. Jeśli przyjęcie weselne ma być w domu, to mając wcześniej ustaloną liczbę i listę dań, warto rozdzielić między rodzinę ich przygotowanie. Gdy jednak chcemy skorzystać z usług firmy cateringowej, to trzeba zamówić wszystko na około 3 tygodnie przed uroczystością weselną.

Gdy rodzice chcą z okazji…

Gdy rodzice chcą z okazji małżeństwa naszego dziecka ugościć całą rozległą rodzinę, to najlepiej jest to zrobić jakiś czas po ślubie. Będziemy się wtedy lepiej bawić we własnym gronie, a młodym małżonkom ułatwimy zdecydowanie poznanie wszystkich cioć, wujków czy kuzynów. Jeśli młodzi chcą bawić się z przyjaciółmi do rana, to z rodziną zjedzmy uroczysty obiad, a kolegów zaprośmy do klubu na szampana.

Wesela duże, małe i rodzinne – galeria

Organizacja wesel to nie tylko ustalenie menu, jednak również wynajęcie zespołu muzycznego. Minimalny czas jaki jest potrzebny do zawarcia związku małżeńskiego w Urzędzie Stanu Cywilnego to miesiąc. Z takim też wyprzedzeniem trzeba będzie złożyć w tym urzędzie odpowiednie dokumenty. Warto jest o tych rzeczach pamiętać, żeby potem się nie rozczarować niepotrzebnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>