Żaluzje wewnętrzne a żaluzje fasadowe

Napisał dnia 15 stycznia 2018
Artykuły do domu
ed32b10d2af51c2ad65a5854e7454e90e177e0c818b514459cf3c479aeef_640.jpg

W wielu domach i pomieszczeniach firmowych można zauważyć zamontowane konstrukcje w postaci żaluzji. Ogólnie można je podzielić na żaluzje wewnętrzne i zewnętrzne, czyli tzw. żaluzje fasadowe. Żaluzje wewnętrzne pięknie uzupełniają aranżacje zarówno nowoczesnych wnętrz, jak i tych bardziej tradycyjnych i standardowych.


ogrodzenia aluminiowe

Foto: pixabay.com

Z kolei fasadowe żaluzje uatrakcyjniają budynek…

Z kolei fasadowe żaluzje uatrakcyjniają budynek na zewnątrz, a ich konstrukcje można bez problemu dopasować do stylistyki budynku, dzięki szerokiej gamie kolorystycznej i rozmaitych powierzchniach. Żaluzje wewnętrzne mogą rozwijać się poziomo lub pionowo, jak np. tzw. verticale składające się z materiałowych pasów przymocowanych do szyny, które stanowią piękny element dekoracyjny, a zarazem chronią przed nadmiarem słońca.

ogrodzenia aluminiowe

Foto: pixabay.com

Z kolei żaluzja fasadowa zwykle rozwija się poziomo, czyli w ten sposób, że aluminiowe listewki nakładają się na siebie w poziomie.

tkaniny sklep online

Foto: pixabay.com

Żaluzje fasadowe, przeważnie częściej niż wewnętrzne, uruchamiają się za pomocą automatycznego mechanizmu, dzięki któremu nawet ogromne powierzchnie okien w pomieszczeniach gospodarczych można sprawnie i szybko przesłonić. Zarówno jeden jak i drugi rodzaj żaluzji wykonywany jest z aluminiowych piór, ale wśród żaluzji wewnętrznych można również znaleźć takie, które wytworzone są z drewnianych listewek lub, jak wspomniane verticale, z tkaniny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>