Zastosowanie stempli w pracy biurowej

Napisał dnia 09 lutego 2018
Fotografia

Praca biurowa staje się coraz bardziej zautomatyzowana. Używanie coraz nowocześniejszych urządzeń usprawnia pracę, skraca czas załatwienia sprawy. Mamy coraz więcej programów komputerowych, które porządkują obieg dokumentów, najnowocześniejsze urządzenia biurowe. Wszytko po to, aby interesant lub kontrahent mieli poczucie fachowości i szybkości obsługi.Sprawne załatwianie spraw kształtuje opinię o firmie…

Sprawne załatwianie spraw kształtuje opinię o firmie bądź instytucji. Zadowolony z dobrej obsługi klient to najlepsza reklama, ponieważ taka osoba zawsze może polecić firmę znajomym. Biurowej rewolucji nie oparł się poczciwy stempel. Jeszcze klika lat temu dominował drewniany lub plastikowy stempel z poduszką z czerwonym lub niebieskim tuszem. Stemplowanie, zwłaszcza dużej ilości dokumentów było czasochłonne, trzeba było liczyć się z pobrudzeniem palców i słabą jakością odbitki.

Najczęściej spotyka się ten rodzaj stempla w komisjach wyborczych i służy do oznaczania kart do głosowania. Dziś stempel jest automatycznym urządzeniem, stemplowanie nie wymaga wysiłku, a odbitka jest wyraźna. Nie zmieniło się jedynie zastosowanie przyrządu jakim jest stempel. Nadal jest podstawowym elementem każdego pisma, stanowi podpis firmy i osoby, która zajmowała się sprawą.

Trzeba wspomnieć, że stempel stanowi formę…

Trzeba wspomnieć, że stempel stanowi formę wizytówki – w końcu znajdują się na nim podstawowe informacje o osobie lub firmie: imię i nazwisko lub nazwa firmy, stopień służbowy, numer telefonu lub cały adres. Jako ciekawostkę, warto zaznaczyć, ze na rynku dostępne są stempelki dla dzieci. Pociechy odbijają na kartę różne wzory( kwiatów, zwierząt, postaci z bajek, literek, cyfr, figur geometrycznych ), uczą się i bawią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>