Zastosowanie żaluzji fasadowych

Napisał dnia 07 grudnia 2017
Artykuły do domu
e834b70720f21c2ad65a5854e7454e90e177e0c818b516439df2c97aa0ed_640.jpg

Ważnym elementem użytkowania budynku jest osłona przed promieniami słonecznymi. Pomieszczenia przeszklone i zlokalizowane zwłaszcza po południowej stronie ulegają mocnemu nagrzewaniu, co może w znacznym stopniu utrudniać ich użytkowane. Szczególnie w upalne dni może to mieć wpływ na znaczne obniżenie komfortu mieszkańców czy np.


pracowników biura. W takich wypadkach dobrze jest zamontować żaluzje fasadowe. Z pewnością świetnie sprawdzą się w ochronnej roli. Najskuteczniejszą metodą ochrony przed słońcem jest zatrzymanie jego promieni zanim zdążą przeniknąć przez szybę. Zewnętrzne żaluzje fasadowe mogą zatrzymać od 60 do blisko 100 % światła. Dzięki nim łatwo daje się sterować natężeniem i rozproszeniem promieni słonecznych w pomieszczeniu.

Konieczność stosowania klimatyzacji przy takim…

Konieczność stosowania klimatyzacji przy takim rozwiązaniu ulega znacznemu ograniczeniu, co przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji. Dodatkową zaletą jest to, że żaluzja fasadowa spełnia również funkcję ochrony przed hałasem z zewnątrz oraz zabezpieczają wystrój wnętrza przed blaknięciem. Swobodnie można regulować kąt nachylenia listew i wybrać właściwe dla nas warunki dzięki czemu fasadowe żaluzje mogą być stosowane niemal wszędzie.

Zastosowanie żaluzji fasadowych – galeria

żaluzje drewniane warszawa

Foto: pixabay.com

Bez przeszkód w pochmurne dni wszystkie promienie słoneczne rozjaśnią nasze mieszkanie, a my nie będziemy mieć żadnych ograniczeń w podziwianiu widoków. Zewnętrzne żaluzje fasadowe pozwalają nadać nowoczesny i oryginalny charakter fasadzie budynku. Dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej, sterowane automatycznie lub ręcznie, pozwalają każdemu dokonać odpowiedniego do potrzeb wyboru.

Strona producentrolet.pl była inspiracją do powstania wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>