Całoroczne domy drewniane

Całoroczne domy drewniane. Domy z drewna kojarzą się ze skansenem, widywanymi czasami ruinami lub domkami letniskowymi.  Nowoczesna technologia budowlana dała szansę na odrodzenie się domów z drewna i budowę budynków do całorocznego mieszkania.  W ostatnich latach nastąpił przełom i domy z drewna przebiły się do zainteresowania inwestorów.  Są połączeniem tradycji i nowoczesnych rozwiązań i mają w sobie niepowtarzalny, ciepły klimat.

Całoroczne domy drewniane – bezpieczeństwo i nowoczesność

Inwestor rozpoczynający budowę domu chce, aby był to budynek nowoczesny, komfortowy i bezpieczny pod każdym względem. Wielu ekonomistów wskazuje, że budowa swojego domu może być tańsza niż zakup trzypokojowego mieszkania w centrum Warszawy.  Wskazują, że nowoczesne technologie budowlane dają możliwość skrócenia czasu budowy, a tym samym zmniejszenia kosztów przy zachowaniu wszelkich parametrów bezpieczeństwa. Rynek domów drewnianych przeżywa ożywienie na niespotykaną w ciągu ostatnich 50 lat skalę.

Dom drewniany budowany z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii jest całkiem bezpieczny, ciepły. Pomieszczenia mają funkcjonalny układ dający komfort mieszkania nawet osobom z niepełnosprawnościami. Jest  tam wszystko, co potrzebne współczesnemu człowiekowi do wygodnego życia:  TV, satelity, dostęp do internetu i  alarmy.  Różnica polega jedynie na materiale,  z którego wybudowano ściany – drewno ( bal okrągły,bal prostokątny, bal klejony, i konstrukcja szkieletowa) zamiast cegły.

Całoroczne domy drewniane – zalety domów z drewna

Budowa domu murowanego generuje olbrzymie koszty i trwa kilka miesięcy. Marzenie o domu można spełnić, nawet nie mając zdolności kredytowej na ponad pół miliona złotych.  Domy drewniane kosztują zdecydowanie mniej od konstrukcji murowanych, a ich postawienie zajmuje mniej czasu od tradycyjnych zabudowań. W zależności od wielkości obiektu czas budowy 4 do 8 tygodni. Domy  murowane są budowane dłużej, ponieważ pomiędzy etapami konieczna jest przerwa techniczna, co zwiększa koszty inwestycji. Domy z drewna mają kolejną zaletę – mniej prac murarskich, co oznacza oszczędności w kosztach pracy ekipy budowlanej.

Konstrukcja domów drewnianych wymaga jedynie połączenia ze sobą modułów przygotowanych w fabryce. Dobrze wysuszone i zaimpregnowane drewno jest bardzo trwałym i funkcjonalnym, wręcz znakomitym  materiałem konstrukcyjnym. Mają lżejszą konstrukcję niż domy tradycyjne, więc mogą być stawiane na fundamentach o mniejszej grubości. Dla inwestora to bardzo dobra wiadomość, ponieważ zmniejszone zostaną koszty inwestycji. Do ich zalet zalicza się podwyższoną trwałość i możliwość istnienia nawet przez 200 lat.  Konstrukcję drewnianą można szybciej zbudować – domy z drewna mogą być wielokondygnacyjne. Mają wysoki poziom bezpieczeństwa przeciwpożarowego- na konstrukcję drewnianą nanoszone są specjalne środki przeciwogniowe oraz zapobiegające atakowi owadów.

Całoroczne domy drewniane – domy przyjazne dla zdrowia

Całoroczne domy drewniane powstają z wysuszonego drewna. Jedną z właściwości powyższego materiału budowlanego jest zdolność do samoregulacji wilgoci, co daje korzystny mikroklimat w pomieszczeniach. Dlatego domy drewniane mają opinię zdrowych i przyjaznych w użytkowaniu. Cechują się doskonałą izolacyjnością cieplną, ponieważ drewniana konstrukcja ściany jest wypełniona materiałem izolacyjnym.

Ściany budynku drewnianego wyłożone są takimi materiałami izolacyjnymi jak: wełna mineralna, folia paroizolacyjna oraz wiatroizolacyjną.  Wysoka izolacyjność cieplna oznacza niższe koszty użytkowania.  W domu drewnianym można zamontować dowolne ogrzewanie:  kocioł, kominek z płaszczem wodnym, pompę ciepła, czy ogrzewanie podłogowe.

Całoroczne domy drewniane – doświadczona ekipa budowlana

Domy drewniane nie wybaczają błędów podczas budowy. Każde uchybienie może   być zagrożeniem dla ich trwałości i funkcjonalności.  Najczęstszym błędem jest budowanie z nie do końca wysuszonego drewna, co może prowadzić do gnicia budynku. Budową domów z drewna powinna się zajmować jedynie firma, która ma doskonałe opinie na lokalnym rynku i doświadczenie w realizowaniu takich projektów.

Całoroczne domy drewniane  – filozofia życia

Właściciele domów drewnianych uważają, że zamieszkanie w nim odmieniło ich życie – odnaleźli uspokojenie i kontakt z naturą. Wyprowadzili się z miast do spokojnych zakątków, gdzie mogą cieszyć się piękną przyrodą i żyć jej rytmem. Odkryli, że pozytywne nastawienie do świata wynika z poczucia harmonii w swoim życiu i szacunku do otaczającej człowieka natury.  Domy drewniane projektowane są w taki sposób, aby nie szpeciły krajobrazu, a stały się jego częścią.

Polecamy:

Analitycy rynku nieruchomości zauważają, że domy drewniane to coś więcej niż przejściowa moda. Stają się wyznacznikiem wartości życiowych, np.: życia zgodnego z rytmem natury, ekologicznego trybu życia, czy łączenia nowoczesności z tradycją. Nowoczesne domy drewniane mogą przetrwać przez pokolenia, podobnie, jak ich starsi poprzednicy. Jest duże prawdopodobieństwo, że zainteresowanie tym rodzajem domów jednorodzinnych będzie rosło z roku na rok i stopniowo będą pojawiali się kolejni wykonawcy, co stworzy dobrą konkurencję jakościową.