Co kładzie się na lakier hybrydowy?

Co kładzie się na lakier hybrydowy? Lakier hybrydowy od lat wypiera z rynku swój klasyczny odpowiednik do malowania paznokci. Nie ma się czemu dziwić. Teraz każda z nas z powodzeniem może wykonać idealny manicure bez potrzeby wychodzenia z domu. I nie musi być to tylko prosta, jednokolorowa stylizacja. Możemy urozmaicać ją wieloma produktami, które są łatwe w aplikacji i nie wymagają wcale zaawansowanych umiejętności ani żadnej tajemnej wiedzy. Naklejki, pyłki, cyrkonie. A może kolorowe żele do paznokci? I jak utrwalić manicure, by cieszyć się nim jak najdłużej?

Pyłki do paznokci – jak łatwo wykończyć stylizację?

Co kładzie się na lakier hybrydowy?Każdy sklep z artykułami do paznokci posiada w swojej ofercie przynajmniej kilka rodzajów pyłków. A te są najlepszym sposobem na wykonanie oryginalnego manicure dla wszystkich z nas, które nie mają niestety w sobie zacięcia artystycznego. Jeśli więc jesteś początkująca i nie w głowie Ci na razie malowanie fikuśnych wzorów, koniecznie wypróbuj chociaż jeden z rodzajów pyłków. Nadadzą one Twojej stylizacji unikalności i charakteru. A przy tym praca z nimi jest banalnie prosta!


Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pyłków, które zapewniają nam różne rodzaje wykończenia. Z mody nadal nie wychodzi tzw. “efekt syrenki”, który zapoczątkował modę na zdobienia tymi drobniutkimi proszkami. Jednak od chwili pojawienia się tego pyłku na rynku, w sklepach pojawiła się ogromna liczba najróżniejszych drobinek. Od tych mocno zmielonych, na grubszych i dających “piaskowy” efekt kończąc. W dodatku przy użyciu każdego z nich na odmienny kolory lakierów uzyskać możemy różne efekty!

Aplikacja żadnego z nich nie powinna przysporzyć nikomu trudności. Jednak istnieje kilka sposobów ich nakładania, z którymi należy zapoznać się przed kupnem produktu. Niektóre z pyłków wystarczy wetrzeć w lakier hybrydowy lub top coat, nie martwiąc się o nic więcej. Są to tak zwane płytki uniwersalne. Inne natomiast wymagają nieco wiedzy na temat tego, czy można je wcierać w lepką warstwę dyspersyjną, czy też w warstwę typu no-wipe. O rozróżnieniu tych warstw o nich na końcu artykułu.

Kolorowe żele do paznokci – paint gele

Dla tych kobiet, które nieco pewniej czują się już z najróżniejszymi produktami do zdobień w dłoniach, paint gele to świetny sposób wykonywania zdobień. Wymagają nieco precyzji i dodatkowych akcesoriów np. bardzo cienkich pędzelków, które kupić można w sklepach z artykułami do paznokci. Czym charakteryzują się te żele, że tak często po nie sięgamy?

Mimo że przeznaczone głównie dla profesjonalistek, kolorowe żele używane są także w domowym zaciszu. Są produktami bardzo dobrze napigmentowanymi, o wyrazistych i intensywnych kolorach, a mimo tego nie kurczą się w lampie do utwardzania. Dodatkowo są bardzo gęste. Dzięki temu nie rozpływają się na powierzchni lakieru hybrydowego i nie zalewają skórek. Służą do wykonywania precyzyjnych zdobień i tzw. nail artów. Za ich pomocą wykonać można niemal wszystko. Jeśli natomiast komuś brakuje talentu malarskiego – wystarczy kilka kreseczek, które nadadzą stylizacji unikalności i modnego, geometrycznego looku.

Nawierzchniowy lakier hybrydowy do paznokci czyli top coat

Każdy manicure zaczyna się od bazy, a kończy warstwą nawierzchniowego topu. To dzięki niemu manicure hybrydowy ma swój niepowtarzalny blask. Albo matowe wykończenie. Ale o tym później. Top to wisienka na torcie całej stylizacji. Poza niewątpliwymi zaletami estetycznymi ma też za zadanie utrwalić i zabezpieczyć znajdujący się pod nim lakier hybrydowy. Chroni go przed uszkodzeniami mechanicznymi, zarysowaniami i przebarwieniami wynikającymi np. z kontaktu ze środkami czystości czy kosmetykami oraz szkodliwym promieniowaniem UV. Kiedy jednak odwiedzisz sklep z artykułami do paznokci, zobaczysz, że istnieje wiele jego rodzajów.

Rodzaje topów hybrydowych i ich zastosowanie

Każdy lakier nawierzchniowy, z jakim spotkać się można w sklepie, ma za zadanie chronić Twoją stylizację przed uszkodzeniami. Niezależnie od tego, czy pokrywamy paznokcie jedynie lakierem, czy może zdobimy je pyłkami lub kolorowymi żelami do paznokci, manicure kończy się zawsze nałożeniem topu.

  1. Klasyczny top hybrydowy. Podstawowy wybór dla wielu z nas. Daje błyszczące wykończenie i spełnia wszystkie ochronne funkcje. Zapewnia trwałość stylizacji i ochronę przed uszkodzeniami. Po utwardzeniu w lampie do hybryd pozostaje lepki. To tak zwana warstwa dyspersyjna. Aby ją usunąć, należy go przetrzeć odtłuszczaczem lub wysokoprocentowym alkoholem po wyciągnięciu dłoni z lampy. Jednak nie sprawdza się, kiedy chcemy pokryć go większością ozdobnych pyłków.
  2. Top coat typu no-wipe, czyli top bez lepkiej warstwy dyspersyjnej. Dzięki niemu manicure jest gotowy zaraz po utwardzeniu jego ostatniej warstwy. To oszczędność czasu i dodatkowych produktów. W dodatku topy tego typu wykazują się większym połyskiem niż ich odpowiedniki z warstwą dyspersyjną. Jego wadą może być lżejsza konsystencja. Niedoświadczona ręka może zalać skórki przy jego nakładaniu. Doskonały do większości pyłków. 
  3. Top o matowym wykończeniu. Jak sama nazwa wskazuje, nie daje na paznokciach efektu połysku. W zamian dostajemy stonowane, wręcz pastelowe i satynowe wykończenie.