Dekoracja wnętrz ze sztucznych kwiatów

Dekoracja wnętrz ze sztucznych kwiatów. Udowodniono, że każdy, nawet najlepiej wyposażony pokój, staje się wygodniejszy, jeśli ozdobiony jest kompozycjami kwiatowymi. Trwałą, praktyczną i ekonomiczną wersję wystroju pomieszczeń biurowych i domu stanowi dekoracja ze sztucznych kwiatów. Kwiaty i dodatki roślinne wyglądają dokładnie jak żywe, mają jeden znaczący plus: nie wymagają starannej opieki i specjalnych warunków przetrzymywania.

Estetyczny i praktyczny design: sztuczne kwiaty we wnętrzach

Do każdego pomieszczenia w domu lub biurze można wybrać najbardziej odpowiednią opcję projektowania i tworzenia kompozycji ze sztucznych kwiatów.  Takie rośliny świetnie nadają się do użytku przez cały rok, z pewnością zachwycą pięknymi, wyrazistymi kolorami, które nie tracą nasycenia na słońcu i mogą stworzyć niepowtarzalną atmosferę świeżości i komfortu w pomieszczeniu. Obecnie kreatorzy kompozycji weselnych polecają sztuczne kwiaty dla ozdobienia tej uroczystości. Również przyjęcia firmowe, instytucje edukacyjne, restauracje, sklepy i centra handlowe, a także łaźnie i sauny, dekorowane są w ten sposób.

Wieńce pogrzebowe – wyraz smutku i długiej pamięci

Sztuczne kwiaty i rośliny stworzone dla radości i piękna nie zawsze są postrzegane wyłącznie, jako element dekoracyjny w dekoracji wnętrz. Często są używane w wieńcach, ponieważ są bardzo trwałe, a na grobie pozostaną eleganckie przez wiele miesięcy. Faktem jest, że takie produkty, ozdobione naturalnymi lub sztucznymi kwiatami i roślinami, mają mistyczne, święte znaczenie tzn. powinny chronić duszę zmarłego przed złymi mocami. Cała konstrukcja jest montowana na wytrzymałej metalowej ramie ze stojakiem. Takie wieńce nie tracą wyglądu przez bardzo długi czas i umożliwiają transport na duże odległości.

Sztuczne bukszpany – praktyczność i egzotyczność

Bukszpan jest wiecznie zieloną rośliną ozdobną, a raczej krzewem, zaokrąglonym kształtem z ciemnozielonymi liśćmi i gęstą koroną. Naturalny bukszpan od dawna jest popularny, jako roślina ozdobna, na przykład w niektórych krajach bukszpan jest analogiem wierzby prawosławnej, która jest używana w przeddzień świąt wielkanocnych. Na zewnątrz sztuczne bukszpany nie różnią się od naturalnych, z jednym zastrzeżeniem, nie wymagają podlewania i szczególnej troski. Sugeruje to, że niezwykłe ozdoby ze sztucznego bukszpanu będą wspaniałą ozdobą domu lub powierzchni biurowej.


Obecnie modne i wygodne jest stosowanie sztucznych kwiatów w biurach, budynkach bankowych, sklepach i innych obiektach. I nie jest to zaskakujące, ponieważ projekt z kwiatami tego samego biura przyciąga i powoduje więcej pewności niż puste szare ściany. Często też można zauważyć sztuczne drzewa. Na przykład wyhodowanie palmy w naszych warunkach klimatycznych jest prawie niemożliwe. Dlatego sztuczna palma zawsze będzie wyglądać i zachwycać w każdym rogu domu, biura i każdego miejsca, w którym zostanie umiejscowiona. Obecnie w wielu sklepach oferowana jest szeroka gamę sztucznych kwiatów i drzew ozdobnych.

Dekoracja wnętrz za pomocą sztucznych kwiatów

Niedawno zastosowanie sztucznych roślin we wnętrzach, takich jak: kompozycje, drzewa w doniczkach, uznawane było za rodzaj złych manier. Ale ostatnio z wielu powodów zmieniło się podejście do sztucznych roślin.

  • Po pierwsze: wraz z pojawieniem się nowych technologii i materiałów przyjaznych dla środowiska sztuczne kwiaty praktycznie nie różnią się od swoich żywych odpowiedników.
  • Po drugie: zastosowanie sztucznych roślin jest korzystniejsze ekonomicznie. Przy tej samej cenie projektowej (lub nawet mniej) nie wymagają codziennej pielęgnacji, podlewania i nie chorują.
  • Po trzecie: w zatłoczonych miejscach (centra handlowe, hale wystawowe), czasami po prostu niemożliwe jest posiadanie żywych roślin.

Pod tym względem sztuczne kwiaty i drzewa stały się integralną częścią wnętrz biur, restauracji, hoteli, centrów handlowych, szpitali, przedszkoli i szkół. Wykorzystanie sztucznych kwiatów do dekoracji wnętrz jest różne. Może to być instalacja pojedynczych roślin w doniczce lub stworzenie całych ogrodów zimowych.

Materiały użyte do produkcji sztucznych kwiatów

Sztuczne kwiaty do dekoracji tworzone są z materiałów takich jak tkanina, papier i glina polimerowa. Do produkcji wieńców pogrzebowych stosuje się głównie rośliny wykonane z plastiku.Takie produkty są dość trwałe i wyglądają bardzo naturalnie. Najbardziej pięknie wyglądają sztuczne kwiaty wykonane z różnych tkanin. Do każdego rodzaju kwiatu stosuje się określoną tkaninę: dla królowej wszystkich kwiatów – róży używana jest satyna, lilii – perkal, stokrotek – bawełna, goździków – jedwab.

Sztuczne kwiaty wykonane z papieru służą głównie do dekoracji wnętrz. Bardzo stylowe i oryginalne obrazy oraz panele są z papierowych kwiatów. Do dekoracji pomieszczeń stosuje się bukiety i pojedyncze sztuczne rośliny, wykonane z papieru o różnej gęstości, impregnowane określonym składem. Zwyczajowo dekoruje się fasady budynków kwiatami z gliny polimerowej. Sztuczne kwiaty z gliny służą również do ozdabiania ubrań lub fryzur. Jak widać ich przeznaczenie jest różnorodne.