Gdzie kupić pianka neoprenowa?

Mokre kombinezony są zaprojektowane tak, aby utrzymać ciepło w wodzie poprzez izolację w niskich temperaturach wody. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu materiału zwanego neoprenem, który jest gumową, wodoodporną tkaniną, która zatrzymuje cienką warstwę wody wokół skóry, pozwalając jej ogrzać się dzięki ciepłu ciała i utrzymać ciepło w lodowatych wodach. Przed wyborem kombinezonu powinieneś mieć pojęcie o temperaturze wody, w której zamierzasz pływać. To pomoże Ci zdecydować o idealnej grubości kostiumu, aby utrzymać ciepło w zimnej wodzie.

Utrzymywanie stałej temperatury

Kombinezon utrzymuje nas w cieple poprzez wychwytywanie cienkiej warstwy wody pomiędzy naszą skórą a neoprenem. Woda ta jest ogrzewana przez ciepło naszego ciała i nagle czujemy się komfortowo w zimnym morzu, które w przeciwnym razie spowodowałoby hipotermię w ciągu kilku minut. Tylko nie myślcie, że woda dostająca się do kombinezonu to dobra rzecz. Niewielka ilość wody dostanie się do środka bez względu na wszystko. Ale cokolwiek więcej, nie jest mile widziane. Dlaczego? Ponieważ ta woda jest zimna. Ciągły napływ zimnej wody to zbyt wiele dla ciepła naszego ciała i efekt końcowy byłby taki sam, jak gdybyśmy nie mieli na sobie kombinezonu. Dlatego im lepiej dopasowany jest kombinezon, tym mniej zimnej wody dostanie się do środka i tym cieplej nam będzie. Za każdym razem, gdy upadniemy, wytrzemy się, zanurkujemy, ciśnienie wody będzie próbowało wepchnąć ją do naszego wygodnego, ciepłego kombinezonu i w ten sposób zmarzniemy. Drugą rzeczą, którą mokry strój robi, aby utrzymać nas w cieple jest zapewnienie izolacji. Grubszy neopren oznacza oczywiście większą izolację, a cieńszy neopren oznacza mniejszą izolację. Ta izolacja bierze się z faktu, że neopren jest pełen małych zamkniętych komórek, które są wypełnione powietrzem. Im więcej takich komórek ma neopren tym jest lepszy i cieplejszy. Nowe technologie pozwalają producentom neoprenu na umieszczanie coraz większej ilości tych komórek w neoprenie, dzięki czemu staje się on coraz cieplejszy.

Jak kupić używany kombinezon?

Głównym powodem do zakupu używanego kombinezonu jest oszczędność pieniędzy. Może nie surfujesz tak często i nie istnieje potrzeba kupna zupełnie nowego kombinezonu. Może nie chcesz wydać zbyt dużo pieniędzy, może można uzyskać lepsze używane kombinezony za mniej pieniędzy niż nowe tanie kombinezony kosztowałoby. Może kupujesz go dla dziecka, które rośnie tak szybko, że będzie potrzebowało nowego w ciągu miesiąca. W każdym razie, niezależnie od powodu, istnieje kilka rzeczy które trzeba wziąć pod uwagę podczas kupna używanego kombinezonu z pianki neoprenowej. Upewnij się, że wiesz, czy kupujesz kombinezon wykonany ze zwykłego neoprenu czy bardziej elastycznego neoprenu, różnica jest oczywista. Następnie sprawdź, jak elastyczny jest neopren. Im twardszy, sztywniejszy i bardziej rozciągnięty jest neopren, tym jest starszy (lub dużo schnął na słońcu). Mniej elastyczny neopren oznacza gorsze dopasowanie, mniej wygodny mokry skafander i bardziej ograniczone ruchy. Neopren niszczeje z wiekiem, więc wiek skafandra jest również problemem. Sprawdź szwy – im lepsza konstrukcja, tym cieplejszy i droższy kombinezon. Jak długo wytrzymuje kombinezon wodoodporny? Najwyższej klasy wysokiej klasy kombinezon powinien wytrzymać jeden sezon, jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem i używasz go częściej niż 3 razy w tygodniu i dwa sezony, jeśli używasz go mniej. Jeśli nie używasz go zbyt często, może wytrzymać trzy sezony, ale rzecz z neoprenem polega na tym, że będzie się starzeć i pogarszać, jeśli go używasz lub nie. Elastyczność skafandra będzie się zmieniać nawet jeśli będzie on wisiał w twojej szafie przez cały czas. Skafander, który jest używany codziennie, rozciągnie się z czasem, ale skafander, który nigdy nie jest używany, zacznie twardnieć i będzie wydawał się “skurczony” po założeniu. Co z niezbyt wydajnymi kombinezonami? To ciekawe, że najlepsze (czytaj najbardziej zaawansowane technologicznie) kombinezony nie wytrzymują najdłużej. Dlaczego tak jest? Wszystkie super rozciągliwe i miękkie gumy bardziej obciążają materiał i szwy, więc mają krótszą żywotność niż nieco gorsze kombinezony. Jest to kompromis pomiędzy ciepłem i elastycznością z jednej strony, a dłuższą żywotnością z drugiej. Gdzie kupić używaną piankę neoprenową? Można ją znaleźć na portalach ogłoszeniowych, gdzie wiele osób zamieszcza atrakcyjne cenowo oferty. A gdzie zaopatrzyć w się w całkowicie nowy kombinezon? W tym przypadku warto poszukać w sklepach sportowych, gdzie oferta jest bardzo duża.

Pianka neoprenowa gwarancją sukcesu

Jeśli start w triathlonie jest Twoją przyszłością, najlepszą opcją sprzętową jest triathlonowy strój mokry, który jest zaprojektowany tak, aby zapewnić pływalność i utrzymać mobilność. Jednak pływacy rekreacyjni i nie biorący udziału w zawodach również mogą czerpać korzyści z noszenia mokrego stroju. Stroje do pływania mogą być noszone na otwartych wodach lub w basenach. W przypadku pływania w oceanie lub jeziorze, kombinezon jest zalecany, gdy temperatura wody jest niska. W takich warunkach kombinezony zapewniają izolację od zimna i ochronę przed wzburzoną wodą. Niezależnie od tego, czy są noszone w oceanie czy w basenie, kombinezony do pływania zapewniają pływalność przy zachowaniu elastyczności i zakresu ruchu. Jeśli zdecydujesz się nosić kombinezon do pływania rekreacyjnego, istnieje szeroki wybór kombinezonów i powiązanych akcesoriów. Stroje do pływania można znaleźć zarówno w pełnym, jak i krótkim stylu, aby dopasować je do swoich potrzeb i wygody. Jeśli kombinezon nie jest dla Ciebie, rozważ elementy z neoprenu, takie jak topy do kombinezonów, spodenki neoprenowe i spodnie neoprenowe. Te elementy zapewniają ochronę przed szkodliwymi promieniami UV i mogą uprzyjemnić czas spędzony w wodzie.