Gdzie wynająć namiot imprezowy?

Gdzie wynająć namiot imprezowy? Namiot imprezowy świetnie nadaje się na wiele imprez. Szczególnie w okresie wakacyjnym, kiedy większość imprez odbywa się w plenerze. W przypadku namiotów bankietowych wynajem może być tańszy niż sala w restauracji. Co więcej, można zorganizować imprezę w wyjątkowej lokalizacji. Przedtem należy jednak sprawdzić, w jaki sposób pozyskać namioty eventowe wynajem jest jedną z możliwości. 

Namioty na wynajem jako praktyczne rozwiązanie organizacyjne?

Wynajem namiotu to bardzo korzystne rozwiązanie. Jak tego dokonać? Istnieje na to kilka sposobów. Po pierwsze można wynająć taki namiot samodzielnie i zorganizować takie przyjęcie według własnego pomysłu. Po drugie można zlecić całą organizację firmie, która zajmuje się tym zawodowo. Wcześniej jednak należy sprawdzić, czy posiada w ogóle ofertę namiotów w swoim pakiecie. Współpraca z firma eventową jest również korzystna z innych powodów. Cała organizacja spoczywa na jej barkach, dzięki czemu można zrezygnować z wielu obowiązków. Wystarczy tylko dokładne przedstawienie swoich propozycji i oczekiwań.  Ofert firm eventowych dostępne są zarówno w internecie, jak i można zapytać o nie wśród znajomych. Wynajmowany namiot można także wypożyczyć, przygotowując komunię lub nawet przyjęcie weselne. Warunkiem jest tylko ładna pogoda. Choć oczywiście sprawdzi się nawet w czasie opadów deszczu, ponieważ jego materiał jest nieprzemakalny.

Kiedy namiot imprezowy jest dobrym rozwiązaniem?

Namiot imprezowy znajduje zastosowanie w sytuacjach, gdy chcemy przygotować elegancką imprezę w plenerze. Sprawdza się również wtedy, gdy organizacja imprezy musi być przeprowadzona w krótkim czasie. Na wolny termin sal można czekać nawet kilka lat. Tymczasem namioty dostępne są zaledwie w kilku godzin. Ograniczeniem może być wyłącznie pora roku. Przyjęło się, że imprezy plenerowe dobywają się latem i wiosną, kiedy sprzyja temu temperatura panująca na zewnątrz. Rzadziej odbywają się one zimą i jesienią, choć też jest to możliwe. W takim okresie, ale również w chłodniejsze dni lata i wiosny, warto zatroszczyć się o wynajem nagrzewnic elektrycznych. Co można dzięki nim zyskać? Wynajem nagrzewnic sprawi, że nie musimy martwić się o temperaturę, ponieważ zawsze można ją podnieść we wnętrzu namiotu. Nie trzeba się obawiać konsekwencji ich działania, ponieważ są całkowicie bezpieczne. Ich użytkowanie nie stwarza zagrożenia przeciwpożarowego.

Co warto wiedzieć o imprezach plenerowych?

Decydując się na imprezę plenerową w namiocie, warto pamiętać o kilku sprawach. Warto zadbać o dodatkowe wyposażenie. Mimo że impreza odbywa się na zewnątrz, mogą przydać się stoły czy krzesła. Dzięki nim podczas spożywania posiłków goście mogą poczuć się swobodnie, ale przede wszystkim komfortowo. Jeśli organizatorzy przewidują część taneczną, należy zadbać o parkiety taneczne. Taniec na trawie może być nie tylko niewygodny, ale również niebezpieczny. Problem można rozwiązać dzięki wypożyczalni parkietów tanecznych. Dostarczają one swoje usługi zarówno na imprezy okolicznościowe, urodziny, jak i spotkania firmowe. Parkiety dostarczają pod wskazany adres, zajmując się również montażem, a później demontażem.

Ile kosztuje wynajęcie namiotu?

Cena wynajętego namiotu może różnić się w zależności od jego wielkości czy jakości. Przyjmuje się jednak, że koszt waha się id kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Na cenę wpływ ma również okres wynajmu. Małe namioty można wypożyczyć od 300 złotych za dzień. Wraz z jakością i powierzchnią wzrasta także cena. To jednak nie koniec kosztów, na które należy się przygotować. W ramach dodatkowych usług należy uwzględnić wynajęcie omówionych: parkietu, stołów czy cateringu. Wciąż jednak przyjęcie zorganizowane w namiocie może być tańsze niż klasyczne w restauracji. Oszczędność może jednak wiązać się z miejscem imprezy. Jeśli zorganizujemy ją na własnej działce, znikają koszty pleneru. Aby przygotować jednak przyjęcie na najwyższym poziomie, należy uwzględnić koszty przynajmniej rzędu kilkuset złotych.

Na co zwracać uwagę przy wyborze namiotu?

Aby namiot spełniał swoją rolę, powinien odpowiadać określonym kryteriom. Kluczowa jest kwestia bezpieczeństwa, którą produkt powinien bezsprzecznie zapewniać. Dobrej jakości namioty posiadają właściwe atesty i certyfikaty jakości. Warto tez upewnić się, czy namiot posiada aktualne ubezpieczenie OC. Po sprawdzeniu tych kryteriów, w tym również dopasowaniu powierzchni namiotu, można przejść do kwestii estetycznych. Znaczenie ma nie tylko kolor czy wykonanie, ale również jego prezencja po rozłożeniu. Należy także wziąć pod uwagę, czy powierzchnia plandeki jest optymalna dla planowanej liczby gości. Ostatnim elementem jest kwestia ceny. Warto zastanowić się, czy podawana przez wypożyczalnię cena, jest dla nas odpowiednia.

Podsumowując, wypożyczenie namiotu to świetny pomysł na zorganizowanie eventu plenerowego. Istnieje wiele wypożyczalni, które zajmują się wypożyczaniem właśnie tego typu produktów. Ponadto zajmują się ich montażem, jak i późniejszym demontażem.