Jaka bielizna dla kobiet? Wygodna, komfortowa, miękka

Bielizna damska to jeden z najważniejszych elementów garderoby każdej kobiety. Bielizna damska powinna być ładna, wygodna i dopasowana. Przy jej wyborze należy kierować się własnymi odczuciami i pamiętać, że nie powinno się jej wybierać w ciemno.

ZNALEZIENIE IDEALNIE PASUJĄCEJ BIELIZNY WYMAGA PRACYJaka powinna być bielizna damska?

Przede wszystkim przy wyborze jej należy pamiętać, że musi być ona wygodna. Jest to podstawowe kryterium, od którego należy zaczynać poszukiwania na dziale z bielizną. Jeśli kobieta będzie kierować się przy wyborze tym, że dobiera rozmiary na oko, nie patrzy na to, czy nic nie będzie ją uwierało, czy nie będzie jej przeszkadzać przy codziennym noszeniu, to sama prosi się wręcz o to, aby poczuć, co to znaczy źle dobrana bielizna damska. Czasem można porzucić myśl o wygodzie, na rzecz tego, by bielizna świetnie się prezentowała, lecz to przykładowo tylko wtedy, gdy kobieta wie, że nie będzie jej mieć na sobie dłuższy czas, jednak w innym wypadku, czy to będą majtki, staniki, gorsety, czy też body, zawsze należy pamiętać o doborze idealnego rozmiaru. Bielizna damska powinna przylegać dobrze do ciała, lecz jednocześnie go nie uciskać. Nie można pozwolić sobie na to, by bielizna wręcz wpinała się w ciało. Oznacza to, że kobieta dobrała zły rozmiar i w takim wypadku najlepszym wyborem będzie po prostu jej odłożenie, ponieważ zazwyczaj bielizny nie da się wymienić na inny rozmiar. Konsekwencją tego, że nosi się zbyt mały rozmiar bielizny, mogą być poważne obtarcia naskórka, a nawet można w ten sposób przeszkodzić sprawnemu działaniu krwiobiegu. Wiele kobiet chciałoby nosić mniejsze rozmiary, niż ma rzeczywiście, jednak decydując się na taki krok, wcale nie będzie się wyglądać lepiej, ponieważ ciało nie będzie mieścić się w bieliźnie i nie będzie to ciekawie wyglądać. Co więcej, zbyt małe staniki, mogą sprawić, że piersi zostaną zniekształcone i chwilę może zająć, zanim wrócą do poprzedniego stanu. Jeśli kobieta marzy o tym, aby wyglądać, nieco szczuplej, to warto po prostu zastosować coś takiego, jak bielizna damska wyszczuplająca. Kolejnym kryterium wyboru bielizny może być już to, jak ona powinna wyglądać. Styl i kolor bielizny świadczy o tym, jaka jest kobieta. Oczywiście, jeśli jakaś kobieta zdecyduje się na majtki wyszczuplające, to wcale nie oznacza, że jest pełna kompleksów i chce ukryć swoje wady, lecz to po prostu oznacza, że chce zadbać o swój wygląd i pragnie nieco lepiej prezentować się, na przykład w konkretnej sukience. Bardziej tutaj mowa o tym, jaką bieliznę kobieta nosi na co dzień, czy też na specjalne okazje. Zaczniemy może od tego, czy bielizna jest prosta, bez żadnych dodatków i czy bardzo zabudowana? Taki typ bielizny szczególnie będzie bardzo przydatny na co dzień, jako wygodny ubiór. Figi i dobrze zabudowany stanik, to gwarancja wygody. Kobiety stawiają też na nieco odważniejsze i skąpsze kreacje, o mniej zabudowanych majtkach i stanikach, z przykładowo koronkowymi dodatkami, ze wstążeczkami, koralikami i tak dalej. Każdy z dodatków może dodawać uroku, bądź też go odbierać. Bielizna damska może być bardzo odważna bądź też prosta i będzie to świadczyć o różnym temperamencie kobiety, na przykład bardzo gorącym, bądź też stonowanym.

Co z kolorami?

Jeśli chodzi o kolory, to nie chodzi tu tylko o to, by kolor podobał się kobiecie. Bardzo dużo mówi on o tym, co czuje kobieta i jaki ma charakter. Od kolorów cielistych, przez ogniste, aż po czarne i białe, czy kolory szlachetne. Paleta barw w przypadku bielizny jest na tyle szeroka, że dobrze powinna się w niej odnaleźć każda kobieta i każda będzie w stanie dzięki odpowiednim kolorom co nieco powiedzieć o sobie. Cieliste kolory, to kolory stateczne, które mówią o tym, że kobieta jest pewna siebie, ogniste czerwone barwy, mówią o gorącym temperamencie i tym, że kobieta lubi adrenalinę, natomiast czarny, to kolor dostojny, klasyczny, świadczący o odwadze.

Bielizna damska – zakupy samotnie, czy w towarzystwie?

Niektóre kobiety wstydzą się kupowania bielizny, inne natomiast robią to śmiało i nie widzą z tym żadnego problemu. Odpowiedni wybór jest bardzo ważny, ponieważ nie ukrywajmy, że prędzej czy później, kobietę ktoś w tej bieliźnie zobaczy. Czy to będzie partner, czy też przyjaciółka, to bielizna może co nieco powiedzieć o danej osobie, więc niech będzie ona dobrana idealnie do charakteru danej osoby. Jeśli kobieta zna się na modzie, stylach i kolorach, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby na zakupy udawała się sama. Jednak jeśli ktoś nie radzi sobie z tym do końca, to czasem warto skorzystać z pomocy, najlepiej przyjaciółki. Taka osoba będzie w stanie spojrzeć trzeźwym okiem na wybory i czy na pewno są one odpowiednie. Przyjaciółka będzie może w stanie również pomóc w małej zmianie stylu, odnowieniu tej części garderoby. Dlatego czasem naprawdę warto korzystać z pomocy. Pomoc przyda się również wtedy, jeśli kobieta nie potrafi odpowiednio dopasować sobie rozmiaru. Wtedy jednak warto udać się do sklep z bielizną, który profesjonalnie zajmuje się sprzedażą bielizny i będą tam specjalistki, które z chęcią pomogą w odpowiednim doborze.