Kursy nurkowe w Szczecinie dla dorosłych i dzieci

Kursy nurkowe w Szczecinie to sposób na dotknięcie innego, nieznanego świata. Uczestnicy mogą poczuć, jak to jest oddychać pod wodą, jakie to przyjemne i interesujące. Zobaczyć podwodny świat od wewnątrz, poznać swoje odczucia w stanie nieważkości, zdziwić się, jak zmienia się bieg czasu w tych momentach. Dzięki programowi kursów będzie można nurkować w basenie pod okiem doświadczonego instruktora i nauczyć się podstawowej wiedzy teoretycznej oraz technik nurkowania.

Kursy nurkowe w Szczecinie dla początkujących

Pierwszy i najważniejszy krok dla początkującego nurka. Kursy nurkowe w Szczecinie stanowią podstawę piramidy wiedzy o podwodnym świecie. Na zajęciach uczestnicy opanowują podstawowe umiejętności teoretyczne i praktyczne bezpiecznego i przyjemnego nurkowania. Po tym kursie każdy znajdzie się o krok bliżej do podboju mórz i oceanów. Grupy są nieduże, a zajęcia odbywają się według harmonogramu ustalonego przez centrum nurkowe po uzgodnieniu z instruktorem. Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymuje skierowanie do kontynuowania szkolenia na wodach otwartych.

Czytaj także:

Indywidualne kursy nurkowe w Szczecinie dla początkujących (wody basenowe)

Ten kurs zapewni uczestnikowi wiedzę i umiejętności potrzebne do pewnego nurkowania. Ten program nauczania, oparty na praktycznym zastosowaniu wiedzy i umiejętności, poprowadzi krok po kroku przez przyszłe podwodne przygody. Kursant wraz z prowadzącym wybiera dogodne dni na zajęcia. Gwarantuje szczegółowe opanowanie podstawowych umiejętności teoretycznych i praktycznych w miłym towarzystwie. Po ukończeniu kursu nurkowego w Szczecinie otrzymuje się skierowanie do kontynuowania treningu na wodach otwartych.

Kurs nurkowy w Szczecinie grupowy dla początkujących (wody otwarte)

Czas sprawdzić się w rzeczywistych warunkach i zanurzyć się w niesamowitym podwodnym świecie, w którym żyją różnorodne ryby i rośliny. W ciągu kursu każdy uczestnik wykonuje cztery nurkowania i przećwiczy podstawowe umiejętności, a także poczuje, czym jest prawdziwe nurkowanie.

Nurkowania nocne

Nurkowanie nocne to coś szczególnego, nawet znane miejsca nocą pojawiają się w zupełnie nowej, obcej formie. Wszystko od ogólnej kolorystyki po zachowanie podwodnych mieszkańców. Widzenie planktonu, podziwianie zwierząt morskich to i wiele więcej możliwe jest tylko w nocy. Warto odkryć tę stronę podwodnego świata dzięki kursowi nurkowemu w Szczecinie. Po jego ukończeniu kursant dowie się wszystkiego o nurkowaniu nocnym, specjalnych procedurach z nim związanych, a także o elementach, których potrzebuje, aby uzupełnić swój sprzęt, aby zapewnić przyjemną i bezpieczną przygodę.

Kurs suchego skafandra

Kurs suchego skafandra pozwoli zdobyć wyjątkowe doświadczenie nurkowania w zimnych wodach, gdzie tak ważna jest prawidłowa kontrola, właściwe rozłożenie ciężarów, dobór niezbędnego sprzętu do zimnej wody, jego naprawa i planowanie nurkowania. Morza północne, jeziora i wody jaskiń będą nową przygodą i prawdziwym odkryciem dla nurków ciepłowodnych.

Kursy nurkowe w Szczecinie – nurkowanie w jaskiniach

Kurs jaskiniowy dla początkujących wprowadza nurka w technikę bezpiecznego nurkowania w grocie. Kursant dowie się, jak prawidłowo planować i korzystać z nurkowań jaskiniowych, przećwiczy podstawowe procedury awaryjne i nauczy się poruszać w specjalnych warunkach. Kurs koncentruje się na podstawowych technikach, takich jak pływalność, trym, równowaga i techniki pływania. W ramach tego kursu uczestnik pozostanie w przepastnym obszarze, który nadal otrzymuje światło słoneczne. Kursant będzie kontynuował doskonalenie umiejętności zdobytych na poprzednim kursie i będzie mógł w pełni zanurzyć się w jaskiniach. Dowie się, jak szukać zagubionego partnera, jak bezpiecznie nurkować w trudnych w nawigacji jaskiniach. Pozna prawidłową technikę planowania trawersów i tras pętlowych. Celem tego kursu jest przygotowanie profesjonalnego nurka jaskiniowego.

Kurs nurkowania dla dzieci

Pierwsze kroki w nurkowaniu dziecko będzie mogło stawiać już w wieku 8 lat dzięki kursowi specjalnie przygotowanemu dla młodych odkrywców. W basenie pod okiem instruktora dzieci nauczą się oddychać i poruszać się pod wodą, a także obserwować bąbelki i kąt padania światła. Nauka rozpoczyna się od obserwacji tych ciekawych zjawisk, które pomogą dzieciom przystosować się do nowego środowiska i cieszyć się zanurzeniem. To niesamowita szansa dla dziecka na dotknięcie niezbadanego. Opanuje umiejętności nurkowania, zdobędzie wiedzę teoretyczną na temat fizycznych i fizjologicznych cech przebywania człowieka pod wodą. Grupa liczy zaledwie kilka osób, a zajęcia odbywają się według harmonogramu po uzgodnieniu z rodzicami dziecka. Pod koniec kursu dziecko które ma ukończone 10 lat otrzyma skierowanie do kontynuowania treningu na wodach otwartych. Kurs nurkowy na wodach otwartych przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 10 do 15 lat, po jego ukończeniu młody kursant otrzyma odpowiedni certyfikat, co oznacza, że będzie mógł nurkować z partnerem na wodach otwartych. Dzieci młodsze do 11 roku życia mogą nurkować do 12 metrów, do 12 roku życia do głębokości 18 metrów w obecności nurka certyfikowanego.