Lampy wiszące do łazienki.

Lampy wiszące do łazienki. Jednym z etapów urządzania wystroju łazienki jest wybór oświetlenia. Bardzo dobrym rozwiązaniem w tej kwestii jest wybór lampy wiszącej. Od lat skutecznie spełnia swoją rolę pod względem użytkowania i prezencji. Ciągle postępująca technologia wprowadziła na rynek nowe rozwiązania dotyczące także tego rodzaju lamp. Nadają one wnętrzu nowoczesnego i stylowego klimatu oraz elegancji. Przy ich wyborze i umiejscowieniu nie należy kierować się wyłącznie stylistyką, ale także funkcjonalnością.

Oświetlenie w łazience powinno być dobrej jakości, gdyż to właśnie w tym pomieszczeniu kobiety wykonują makijaż, który musi być perfekcyjny. Ważnym elementem wyposażenia łazienki jest oczywiście lustro. Lampy wiszące do łazienki są przystosowane także do jego odpowiedniego oświetlenia. Zatem, podczas wyboru lampy wiszącej trzeba kierować się również miejscem jej montowania. Jaki rodzaj lamp jest odpowiedni do oświetlenia łazienki? 

Rodzaje lamp wiszących do łazienki 

 

lampy do łazienki

Biorąc pod uwagę miejsce umieszczenia lampy możemy wyodrębnić ich kilka rodzajów. Wybierając lampy wiszące do łazienki trzeba uwzględnić miejsce montażu. Warto umieszczać je obok lustra, gdyż jest ono niezwykle ważnym elementem w całym pomieszczeniu. Zastanawiając się nad montażem lampy wiszącej w tym właśnie miejscu mamy kilka możliwości wyboru. Znaczenie mają tu przede wszystkim listwy, kinkiety łazienkowe i plafony. Listwy wiszące charakteryzuje to, że posiadają co najmniej dwa punkty świetlne przytwierdzone do podłużnej konstrukcji, którą mocuje się do listwy sufitowej. Potocznie można ją nazwać podwójną lampą wiszącą (jeśli do konstrukcji przymocowane są dwa punkty świetlne). Taki rodzaj oświetlenia nadaje łazience nowoczesnego stylu. Bardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest wybór kinkietów łazienkowych.

Standardowe kinkiety złożone są z półotwartego klosza i uchwytu mocującego. Dają one punktowe oświetlenie z lekkim rozproszeniem, skierowane – w zależności od wyboru – w górę lub w dół. Nowoczesne kinkiety mają także możliwość regulacji i posiadają inne udogodnienia, jednakże w łazience wystarczy montaż klasycznego, który będzie prezentował się atrakcyjnie i zapewniał komfortowe oświetlenie lustra. Możemy także zdecydować się na montaż lampy wiszącej do łazienki w wersji pojedynczej. Kierując się swoim gustem i potrzebą wygody w łazience z pewnością wybierzemy odpowiedni rodzaj lampy wiszącej do łazienki. Należy pamiętać także o tym, że jej zabudowa powinna być odporna na wilgoć. Wybierając oświetlenia spośród ofert z kategorii „lampy wiszące do łazienki” zapewniamy sobie jej elegancki i funkcjonalny wystrój. Ceny lamp wiszących są zróżnicowane i zależą między innymi od materiałów i stylu ich wykonania przez producenta. Niebanalne lampy wiszące przeznaczone do montowania w łazience mogą kosztować nawet 600 złotych. Niejednokrotnie takie lampy zachwycają swoją prostotą. Oczywiście wśród szerokiej oferty tego rodzaju lamp można wybrać znacznie tańszą i prezentującą się równie elegancko.

Rozmieszczenie lamp wiszących w łazience 

Podczas wyboru lamp wiszących do łazienki trzeba wziąć pod uwagę ich rozmieszczenie. Należy uwzględnić rodzaj oświetlenia głównego i dodatkowego. Jako oświetlenie główne można wybrać pojedyncze lampy wiszące lub listwy z dwoma punktami świetlnymi. Natomiast przy lustrze w łazience najlepiej zamontować kinkiety. Powinny być one umieszczone tak, by dawały dobre oświetlenie podczas wykonywania codziennych czynności. Najlepiej zakupić taki ze snopem światła skierowanym do dołu i zamontować go nas lustrem. Dobrym rozwiązaniem jest także zakup kinkietów łazienkowych z funkcją regulacji. Lampy wiszące do łazienki zdają egzamin zarówno z funkcjonalności jak i eleganckiego sposobu aranżacji jej wnętrza. Chcąc dodatkowo urozmaicić to pomieszczenie można zdecydować się na rozmieszczenie kilku pojedynczych lamp wiszących w jednej linii. Zapewni to niepowtarzalny wygląd łazienki i wprowadzi stylowy oraz nowoczesny klimat. Oczywiście nie można kierować się tylko wyglądem danej lampy, ale także zwrócić uwagę na jej obudowę. Musi być ona wykonana z materiału odpornego na zachlapania, by w razie kontaktu z wodą nie uległa zniszczeniu i nie naraziła nas na powstanie dodatkowych kosztów związanych z jego wymianą.

lampyAsortyment z kategorii oświetlenie łazienkowe  jest naprawdę szeroki, dlatego osoby nim zainteresowane mają w czym wybierać. Lampy wiszące pojedyncze zazwyczaj są wybierane do łazienek w stylu retro lub innego niestandardowego typu aranżacji wnętrza. Chociaż niektórzy nie są jeszcze do końca przekonani o zastosowaniu takiego rodzaju oświetlenia w łazience to naprawdę warto je wypróbować i przekonać się, jak wiele korzyści ze sobą niesie. Natomiast wybór kinkietów łazienkowych w celu oświetlenia lustra jest bardzo rozpowszechniony i w nikim nie budzi już zdziwienia. Możliwe, że za pewnie czas zastosowanie lamp wiszących jako głównego oświetlenia łazienki także będzie standardem podczas planowania jej aranżacji.