Markowe laptopy

Laptopy to urządzenia używane powszechnie w biznesie, firmach architektonicznych, branżach gier komputerowych. Są one zarówno narzędziem do pracy, przedmiotem testów, jak i nośnikiem danych. Laptop wykorzystywany w owych celach musi być niezawodny. Przede wszystkim powinien charakteryzować się długim czasem pracy, szybkością oraz wydajnością. W takich sytuacjach intuicyjnym i dosyć oczywistym wyborem są markowe laptopy, gdzie ryzyko zawodności jest stosunkowo niewielkie, a nawet jeżeli istnieje to jesteśmy chronieni gwarancją. 

Marki znane i lubiane

Ostatnio rodzima amerykańska marka HP pochwaliła się nowym laptopem, który posiada gigantyczną stację roboczą. Jej główną zaletą jest możliwość błyskawicznej realizacji zamierzonych zadań znajdując się poza biurkiem. Oprócz tego, urządzenie ma matrycę pokaźnych rozmiarów oraz podzespoły klasy biznesowej. Laptop HP ZBook 17 G6, bo o nim tutaj mowa, wyróżnia się, także dużą rozdzielczością oraz zasobami szerokiej gamy kolorystycznej. Będzie, więc doskonałym wyborem dla architektów i grafików komputerowych.

Wielu przedsiębiorców wykonuję pracę “komputerową” przemieszczając z jeden konferencji na drugą, bądź będąc w drodze na spotkanie z klientem. Wiadomo, czas to pieniądz, a w biznesie liczy się każda sekunda. Czego powinien oczekiwać od swojego laptopa mobilny przedsiębiorca? Model HP Zbook 15u G6 chyba zawiera w sobie wszystkie pragnienia pracujących w podróży. Po pierwsze została w nim zastosowana technologia, która balansuje żywotność zainstalowanych aplikacji. Dzięki włożonej karcie AMD Radeon, kontrolowana jest temperatura urządzenia, a zainstalowana płyta główna umożliwia pracę na 8 rdzeniach w tym samym czasie. Mamy tutaj, również wodoodporną klawiaturę, na wypadek wylania na nią kawy przez któregoś z pociągowych przechodniów i niesamowicie wydajną baterię.

Dużą popularnością cieszy się marka Lenovo. Nie jest to firma bardzo droga, a w ostatnim czasie pochwaliła się kilkoma ciekawymi propozycjami. Należy do nich między innymi ThinkPad X1 Extreme, którego kupno pozwoli odnieść podwójne korzyści. Nie dość, że świetnie sprawdzi się w pracy to jeszcze posłuży za rozrywkę po powrocie do domu. Czterordzeniowy procesor oraz prędkość 4.0 GHz zadowoli miłośników gier komputerowych. To jednak nie koniec listy potężnych parametrów, bowiem posiada on możliwość podczepienia do kilku ekranów. Jest on, więc dedykowany, również dla osób, które trudnią się sporządzaniem projektów lub do ich obowiązków należy wykonywanie prezentacji multimedialnych w firmie.

Zainteresowaniem cieszą się, też takie markowe laptopy jak Asus, Acer czy Dell. Czynnikiem, który działa na korzyść wymienionych firm jest stosunek ceny do jakości. Dopiero później kupujący zwracają uwagę na poziom innowacyjności, design czy renomę danej marki.

Renoma siłą marki

A co na to wszystko Apple? Marka powszechnie znana i szanowana. Niektórzy go kochają, niektórzy nienawidzą, jednak o produktach tej marki zawsze jest głośno. Ostatnim osiągnięciem firmy Apple jest MacBook Pro, stworzony specjalnie dla ludzi z branży biznesu. Pamięć RAM o zwartości 8 GB oraz ponad 13 calowy ekran, na pewno zachęcają do zakupu. Laptop został, również wyposażony w Touch Bar, pozwalający na identyfikację użytkownika odciskiem palca, co ułatwia pracę i sposób korzystania z urządzenia. Parametry przedstawionego modelu, raczej mieszczą się w standardowych ramach proponowanych przez inne znane marki. Musimy, jednak pamiętać, że w przypadku firmy Apple, która cieszy się dużą renomą, nie płacimy za wnętrze, a za obudowę na której widnieje jabłko.

Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku firmy Razer. Laptopy tej marki są przedstawiane jako niezawodne stacje robocze oraz prawdziwa gratka dla graczy. W laptopach tej marki stosuje się, niewidziane nigdzie indziej funkcje, jakimi są chociażby rozbudowany system audio czy umieszczenie specjalnego złącza do przekazywania energii. Pomimo tak wielu nowatorskich rozwiązań, użytkownicy laptopów marki Razer skarżą się na podstawowe problemy takie jak szybkie nagrzewanie, krótki czas pracy lub zbyt duży hałas wydobywający się z wiatraków.

Czym się kierować przy wyborze markowego laptopa?

 Wybierając odpowiedni dla siebie markowy laptop, przede wszystkim należy uwzględnić możliwości finansowe. Decydując się na produkty marki Apple trzeba przygotować się na koszta od 3000 zł w górę. Z kolei szperając wśród niżej usytuowanych marek możemy kupić przyzwoitego laptopa już od 1500 zł. Kolejną kwestią nad, którą warto chwilę pomyśleć jest cel zakupu markowego laptopa. Przeglądając oferty zastosujmy podejście tematyczne, dzięki temu odrzucimy parametry, które nas nie interesują. Jeżeli zajmujemy się fotografią, a laptop ma służyć do edycji zdjęć to od razu wyeliminujmy tańsze urządzenia z niewielką matrycą. Weźmy, również pod uwagę typ urządzenia jaki nas zadowala.

Zależnie od prowadzonego trybu życia możemy potrzebować smukłego, lekkiego i łatwego do przewożenia notebooka lub wielko-ekranowego urządzenia, na którym widać najdrobniejsze detale. Na końcu skoncentrujmy się na dodatkowych funkcjach i gadżetach typu dotykowy monitor lub możliwość łączenia z innymi urządzeniami. Kluczowe znaczenie powinny mieć nasze preferencje, a nie renoma danej marki. Jeżeli, natomiast zamierzamy używać laptopa od wielkiego dzwonu to być może lepszym rozwiązaniem będzie kupno używanego, niekoniecznie markowego urządzenia.