Odpoczynek od pracy – gdzie spędzić beztroski urlop?

Odpoczynek od pracy – gdzie spędzić beztroski urlop? Znudzony siedzeniem w pracy, ciągłym stresem, upierdliwym szefem i nadgodzinami? W takim razie czas na urlop. Aby praca była owocna, a umysł działał na najwyższych obrotach, potrzeba zrobić sobie co jakiś czas reset, czyli zapomnieć o pracy, obowiązkach i wszelkich problemach. Każda firma wie, że zmęczony i zapracowany etatowiec, niewiele jest w stanie zdziałać dla placówki.

Ważne jest to nie tylko przy pracy umysłowej, która wymaga kreatywności, ale także przy fizycznej. Dlatego, jeśli chcesz mieć dobre wyniki w pracy, jasny umysł i mnóstwo pomysłów, odpocznij. Nic tak dobrze nie przywróci pracownika do życia, jak porządny odpoczynek. Bardzo często w tym czasie wpada do głowy ogrom pomysłów oraz planów, których wcześniej nie brałeś pod uwagę.

Zwykle urlop kojarzymy z siedzeniem w domu przed telewizorem, wyjściem na piwo i odpoczynkiem w domu lub ogrodzie. Jest to dobry pomysł, jednak, aby całkowicie zresetować ciało i umysł warto wybrać się gdzieś dalej od domu. Nie oczywiście do sąsiedniego miasta, ale gdzieś, gdzie poznamy nowych ludzi, zobaczymy nowy krajobraz, może ciekawe zabytki. Na wczasy, warto jest zmienić otoczenie, aby odciąć się od codziennych trosk, problemów i pracy.

Wakacje nie muszą być drogie — gdzie odpocząć w tropikach?

Wczasy, a szczególnie te zagraniczne, to często dość spory wydatek. Co więcej, jeśli zabiera się całą rodzinę, kwota jest kilka razy większa. Dlatego myśląc o egzotycznym urlopie, warto zacząć już wcześniej odkładać środki finansowe. Dla niektórych jest to dość mocne nadszarpnięcie portfela. Dlatego też decydują się oni na samodzielnie szukanie lotów oraz zakwaterowania. Jest to dobre wyjście dla tych, którzy co nieco orientują się w języku kraju, do którego zmierzają. Dobrze jest znać przynajmniej podstawowe zwroty w języku angielskim, ponieważ jest on najczęściej używany, istnieje duże prawdopodobieństwo, że uda się dogadać.

Można szukać również tanich lotów lub ofert last minute. Jednak jest to opcja dla tych osób, które mogą lecieć na wakacje w każdej chwili, gdyż oferty bardzo często pojawiają się na kilka dni przed planowanym lotem. Dlatego często z takich okazji korzystają ci, którzy pracują zdalnie lub mają inne źródło utrzymania. Jeżeli nie pracujesz na weekendach, to na taki wypad możesz sobie pozwolić, ponieważ często oferty są np. Na sobotę niedzielę lub włącznie z piątkiem. Warto także na bieżąco przeglądać oferty, ponieważ może się jakaś trafić akurat w tym czasie, kiedy masz urlop w pracy.

A zimą w tropiki…

Podróży nie trzeba ograniczać do granic naszego kraju. Jeśli lubisz lato i zdecydowanie preferujesz wysokie temperatury, niż szarą i smutną zimę, która rzadko zaszczyca nas śniegiem w ostatnich latach, wybierz się w tropiki. Podróż po kraju można oczywiście odbyć samochodem lub autobusem. W przypadku podróży do ciepłych krajów, trzeba nastawić się na lot samolotem. Jest to jednak znacznie szybszy środek transportu i wbrew pozorom bardzo bezpieczny. Na lot do ciepłych krajów warto wybrać się przede wszystkim w tropiki. Trzeba jednak wiedzieć, który kraj jest o tej porze najbardziej dogodny pod względem pogody.

W niektórych rejonach kuli ziemskiej, w porze od listopada do marca trwa pora roku, podobna do naszego polskiego lata. Dzięki temu możemy tam spokojnie wypoczywać, opalać się, pływać w słonej wodzie itp. W miesiącach letnich w naszym kraju, tam trwa pora wilgotna. Dla ludzi, nieprzyzwyczajonych do takich warunków, będzie to nieprzyjemne przeżycie. Wilgotność powietrza jest wtedy bardzo duża, każdego dnia są opady i burze, a wody morskie są wzburzone i często niebezpieczne do pływania. Dlatego, wybierając kraj, w którym chcesz spędzić wakacje, sprawdź, jaka jest aktualnie pogoda.

Skosztuj Sardynii:

Wodne szaleństwo na Teneryfie

Jeśli zastanawiasz się nad kierunkiem podróży, możesz przyjrzeć się bliżej rozrywkom Teneryfy. Teneryfa jest piękną wyspą o bogatym krajobrazie. Ze środka wyspy wyrastają potężne góry wulkaniczne, a tereny niżej położone zachwycają piękną zielenią i kwitnącą przyrodą. Warto odwiedzić zarówno północną cześć wyspy, jak i południową. Pierwsza jest wilgotna i zachmurzona, zaś druga ciepła i słoneczna – dlatego też, turyści zaglądają tam częściej. Pogoda teneryfy jest bardzo ciekawa i nieprzewidywalna, ponieważ klimat może być inny nawet co kilka kilometrów. Czyni ją to wyjątkową i różnorodną. Jest to doskonały kierunek dla tych, którzy lubią poznawać różnorodną przyrodę oraz trochę się zabawić. Ci, którzy nie lubią zatłoczonych miejsc, mogą wylegiwać się na plaży oraz zaznać kąpieli w przejrzystej słonej wodzie.

Jeśli lubisz rozrywkę, to wakacje na teneryfie są doskonałym pomysłem na spędzenie czasu aktywnie. Znajduje się tam bowiem ogromny park wodny, składający się aż z trzech części. Są to: adrenalina, relaks i rodzina. Dzięki temu, na wyspie nie będzie nudno zarówno tym, którzy przyjechali sami, jak i tym z dziećmi. Park Siam jest pełen zjeżdżalni, akwariów, basenów, a nawet oferuje sztuczną falę do surfowania o wysokości 3 metrów.

Do parku kursuje również bezpłatny autobus, z co pół godzinnym odstępem czasu nie lubisz parków rozrywki pełnych ludzi? W takim razie, zajrzyj na Langkavi, czyli na najpiękniejszą wyspę Malezji. Znajdziesz tam miękki, ciepły piasek, przejrzysta turkusową wodę oraz mnóstwo wodnych rozrywek. Dzięki temu będziesz mógł odpocząć nie tylko wylegując się na plaży, ale także nurkując czy surfując. Na miejscu znajdziesz także knajpy, które serwują pyszne i tanie jedzenie oraz napoje dla ochłody.

Bogactwo kulturowe Malezji

Zdecydowałeś się jednak na Malezję? To także doskonały wybór. Jest to raj z błękitną wodą, piaszczystymi plażami oraz zachwycającą różnorodną przyrodą. Państwo to, położone jest w południowo-wschodniej Azji. Niektórych niepokoi fakt, że kraj jest muzułmański. Nie należy się jednak obawiać o swoją osobę będąc innego wyznania, gdyż nie ma tam radykalnego podejścia do islamu. Zasad przeważającej tam religii muszą się trzymać jedynie wyznawcy.

Jeśli przepadasz za nowoczesnymi miastami, które nocą tętnią życiem, to koniecznie zwiedź Kuala Lumpur, czyli stolicę tej części Azji. Trzeba jednak zaopatrzyć się w dobre mapy lub przewodnika, gdyż jest to miasto bardzo ruchliwe i nie wszędzie transport publiczny jeździ. Co więcej, wiele miejsc ciekawych zobaczenia, jest nieoznakowanych.

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl
Willa Ataman noclegi Trzęsacz
ul. Krańcowa 7
72-344 Trzęsacz
913862929
www.willaataman.com