Plecak worek męski- jak uszyć?

Nie da się ukryć, że worki na plecy ostatnimi czasy cieszą się coraz większą popularnością. Jest to rozwiązanie bardzo funkcjonalne nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również coraz częściej dla osób dorosłych. Oprócz tego, że są wygodne i praktyczne, to dodatkowo można je dopasować w zależności od okoliczności. W jaki sposób skonstruowany jest plecak worek? Jakie przedmioty okażą się niezbędne do stworzenia plecaka worka? W jaki sposób uszyć plecak worek męski? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

W jaki sposób skonstruowany jest plecak worek?

Zanim zaczniemy rozważania na temat tego, jak szybko i skutecznie uszyć plecak worek, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad jego konstrukcją. Wbrew pozorom nie jest ona zbyt skomplikowana. Całość składa się z dużej, prostokątnej kieszeni, a także sznurka, który jest przewlekany przez tunele w worku. Dlaczego jest to niemalże konieczność? Otóż dzięki temu możemy cieszyć się z ramiączek plecaka, jednocześnie jest on ściągaczem, który zabezpiecza przedmioty przed wypadnięciem. Ze względu na to, że plecak worek charakteryzuje się łatwą konstrukcją, to rozwiązanie to staje się bardzo uniwersalne. W konsekwencji dopasowywane jest do wielu różnorodnych stylizacji. Zanim zdecydujemy się na dopasowywanie plecaka do stroju, w pierwszej kolejności konieczne okaże się jego uszycie. Wbrew pozorom nie jest to czynność bardzo problematyczna- wymaga od nas cierpliwości, kilku przedmiotów, a także wytrwałości, w przeciwnym wypadku misja zakończy się niepowodzeniem.

Jakie przedmioty okażą się niezbędne do stworzenia plecaka worka?

Zanim rozpoczniemy proces związany z szyciem plecaka worka, w pierwszej kolejności powinniśmy przygotować sobie kilka podstawowych przyborów i materiały, które okażą się niezbędne do wykonania tego zadania. Ilość będzie różna w zależności od tego, jakiego rozmiaru worek chcemy przygotować. Aby uszyć męski egzemplarz o standardowym rozmiarze, przydatna okaże się maszyna do szycia, a także umiejętność jej sprawnego obsługiwania. Oprócz tego kluczowe jest posiadanie 0,5 metra bieżącego materiału, który będzie przeznaczony na kieszeń. Alternatywnym rozwiązaniem jest posiadanie dwóch materiałów w zależności od tego, jaki efekt końcowy chcielibyśmy uzyskać. Ważne jest również posiadanie około pół metra podszewki poliestrowej. Konieczny będzie również zakup sznura, którego długość powinna oscylować w granicach 350 cm. Najbardziej optymalna grubość wynosi od 8 do 10 mm. Pamiętajmy o tym, aby wyposażyć się w nożyczki i nici- znacznie ułatwi nam to wykonanie zadania. Kiedy będziemy kupować materiały, w sposób szczególny należy przyjrzeć się grubości sznurka. Wbrew pozorom ma ona ogromne znaczenie, bowiem w przypadku popularnego plecaka worka sznurki są nie tylko ściągaczami, ale właśnie też ramiączkami. Jeśli sznurek byłby zbyt cienki, wówczas z pewnością będzie wbijać się w ramiona. Jest to bardzo niewygodne i powoduje dyskomfort. Jeśli chodzi o wybór materiału, z którego plecak będzie wykonany, to jest on niemalże dowolny. W praktyce zależny jest od osoby, która będzie dany egzemplarz nosiła. Weźmy jednak pod uwagę, aby nie był zbyt cienki, w przeciwnym wypadku może dojść do jego przecierania się i pęknięcia. Jeśli jesteśmy zainteresowani plecakiem workiem w jednym kolorze, wówczas jeden materiał będzie wystarczający. Nieco inaczej wygląda to w przypadku chęci połączenia kilku kolorystyk- wówczas kluczowy jest zakup kilku egzemplarzy. Co ciekawe, nie muszą być to tkaniny o tym samym rodzajem. Równie dobrze może to być połączenie poliestru z jeansami- w zależności od indywidualnych preferencji.

W jaki sposób uszyć plecak worek męski?

W pierwszej kolejności zajmujemy się wycinaniem niezbędnych prostokątów. Są one potrzebne do tego, aby wykonać plecak worek. W przypadku jednokolorowego egzemplarza, należy wyciąć dwa prostokąty o wymiarach 46×40 cm, które będą przydatne do przodu i tyłu kieszeni. Do tuneli przydatne są dwa prostokąty, których rozmiary wynoszą 10×40 cm. Do szlufek należy przygotować dwa prostokąty 10×10 cm. Z kawałka materiału 90×40 cm powstanie podszewka. Kiedy już materiał został przygotowany, możemy rozpocząć proces zszywania całości. W pierwszej kolejności bierzemy dwa prostokąty (46×40 cm) i zszywamy je ze sobą według dłuższych krawędzi. Wszelkie zapasy każdego ze szwów zaprasuj w dół i stębnuj na szerokość wynoszącą 1 mm. Z elementów, które mają wymiary 10×10 cm należy wykonać szlufki. Następnie główną część worka składamy na pół, aby lewe strony były po zewnętrznych stronach. Włóżmy w środek szlufki i zszyjmy boki. Z boków plecaka tworzymy trójkąt i wszystko przeszywamy prostopadle- z obu stron. Teraz bierzemy elementy 10×40 cm, podwijamy je dwa razy, przeszywamy i prasujemy na pół. Teraz zszywamy boki podszewki i wykonujemy dno. Po raz kolejny zszywamy wszystkie elementy, wywracamy worek na prawą stronę. Przecinamy sznurki na dwie części i przewlekamy je przez wcześniej stworzony tunel.