Płytki ceramiczne

Płytki ceramiczne do kuchni: wnętrze kuchni to projekt mebli, wysoka jakość sprzętu AGD i oświetlenie. Ale szczególnie ważne są materiały wykończeniowe. Płytki ceramiczne są odpowiednim i opłacalnym materiałem, ponieważ poddają się łatwo czyszczeniu, nie tracą swoich właściwości fizycznych pod wpływem czynników zewnętrznych są jest różnorodne pod względem wzornictwa. To odpowiedni materiał do układania na ścianach oraz na podłodze. 

Opcje projektowania płytek ceramicznych do kuchni

Obecnie producenci poważnie pracują nad tym, abyśmy mogli tworzyć duże i ciekawe tła za pomocą płytek ceramicznych https://ceramixplytki.pl/. Wcześniej kuchnie  były podobne, ale teraz możemy zaskoczyć gości nowymi pomysłami. Pozwalają zachować idealną czystość w pomieszczeniu, nie boją się wpływów mechanicznych i są w stanie dopasować się do każdego projektu. Wszystko to dotyczy płytek ceramicznych do kuchni (podłoga, ściany). Popularność płytek ceramicznych do kuchni można wytłumaczyć doskonałymi właściwościami estetycznymi. Bogactwo wzorów, rozmiarów pomaga stworzyć jedyną w swoim rodzaju aranżację pomieszczenia kuchennego. 

Stylistyka płytek ceramicznych do kuchni

Płytka ceramiczna do kuchni jest w stanie uzupełnić prawie wszystkie style.

Oto, kilka opcji, a mianowicie:

  • Hi-tech. Idealny do małej kuchni lub pracowni. Głównymi materiałami są ceramiczne płytki w kuchni z imitacją kamienia. Styl zakłada minimum detali, lśniące i gładkie powierzchnie.
  • Afrykański styl. Odpowiedni delikatny piaskowy kolor w połączeniu z kolorami etnicznymi. Możesz również uzupełnić obraz kolorowymi wstawkami, jeśli używasz ich w małych ilościach.
  • Art Deco. To elementy luksusu i wyższych kosztów zakupu. Właściwe jest użycie części chromowanych i szkła. Jako okładzina płytki ceramiczne w kuchni nadają się w postaci analogu srebra, kamienia lub elitarnego drewna.
  • Stylu country. Szczególnie istotne są rysunki drewna. Użycie drewnopodobnych płytek ceramicznych nadaje pomieszczeniu naturalny i organiczny charakter.

Niezależnie od tego, który model wybierzesz, płytki ceramiczne do kuchni niezawodnie chronią Twoje ściany i podłogę przed wilgocią i parą.

Jakie powinny być płytki ceramiczne?

Najwyższe wymagania stawiane są płytkom ceramicznym kuchennym: muszą być odporne na ścieranie, łatwe w utrzymaniu czystości, stylistycznie współgrające z wnętrzem i łatwe w montażu. O ile wcześniej tylko przestrzeń do pracy była wyłożona ceramiką kuchenną, to teraz jej walory estetyczne i użytkowe pozwalają na przeprowadzenie kompleksowej dekoracji pomieszczenia, która często jest symbolem ogniska domowego.

Jednym z elementów przy wyborze płytek do kuchni jest rodzaj powierzchni:

  • Lśniące. W produkcji odcinana jest wierzchnia warstwa takich płytek, ich powierzchnia jest polerowana do uzyskania wymaganej wysokości i połysku. Ta opcja jest idealna do kuchni, gdzie często trzeba usuwać tłuste plamy.
  • Matowe. Takie płytki są trwałe. Posiadają fakturę naśladującą naturalny kamień lub beton. Dzięki tej funkcji idealnie nadają się do tworzenia wnętrza kuchni.
  • Błyszczące. Materiał wyróżnia się brakiem rektyfikacji. Do układania takich płytek ceramicznych doświadczeni fachowcy używają krzyżyków wstawianych w różnych pozycjach.
  • Satyna. Świetna alternatywa dla płytek. Równe pod względem wizualnym, satynowe płytki mają te same właściwości, co surowy materiał. Matowe wykończenie, które przypomina aksamit. Nadają się do tworzenia wnętrz klasycznych.

Płytki ceramiczne podłogowe w kuchni

Płytki ceramiczneCoraz częściej, całkowicie lub częściowo podłoga w kuchni jest wyłożona płytkami ceramicznymi. Jest to wygodne, ponieważ częste czyszczenie nie niszczy powłoki, jest łatwe do wykonania, wszelkie plamy usuwa się kilkoma ruchami. Nie straszne jest rozlanie czegoś, ponieważ w przeciwieństwie do laminatu płytki w kuchni nie boją się wilgoci.

Jeśli wybór padł na gres porcelanowy, nie można się obawiać uszkodzeń mechanicznych, taka płytka jest niezwykle trwała (ze względu na swój skład i wypalanie w maksymalnych temperaturach). Taki materiał okładzinowy może być również preferowany w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu. Możliwe jest wykonanie wizualnie monolitycznej podłogi z minimalnymi szwami, jeśli kupisz płytki rektyfikowane, obrobione wzdłuż krawędzi w specjalny sposób, pozwala na układanie ich na powierzchni na styk.

Płytki ceramiczne między szafkami kuchennymi

Strefa ta jest najbardziej narażona na zanieczyszczenia, spadają na nią krople tłuszczu, które trzeba usuwać przy pomocy chemii, a wpływają na nią wysokie temperatury z kuchenki gazowej lub elektrycznej. Dlatego płytki ceramiczne https://www.wbpkultura.pl/plytki-ceramiczne/ to nie tylko stylowe, ale i praktyczne rozwiązanie. Są one oferowane w różnych formatach – prostokątny, mały i duży kwadrat, mozaika.

Szczególną uwagę przy wykańczaniu kuchni płytkami należy zwrócić na rodzaj powierzchni materiału. Połysk, satyna, matowa faktura, gładka lub tłoczona powierzchnia, wszystko to wpłynie nie tylko na efekt estetyczny, ale także na łatwość użytkowania. Wybierając płytkę na podłogę, zalecane jest zwrócenie uwagi na to, czy będziesz się ślizgać. Odporność na ścieranie można określić przez specjalne oznaczenia.   

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl