Praktyczne i ciekawe akcesoria do telefonów

Smartfony cieszą się ogromną popularnością w dużej mierze z uwagi na swoją wielofunkcyjności. Jednakże jeżeli zależy nam na wykorzystaniu pełnego potencjału tego urządzenia, konieczne będzie dokupienie odpowiednich akcesoriów do telefonów. W sklepach możemy znaleźć szeroki asortyment praktycznych produktów, które oferują ciekawe funkcje. Producenci prześcigają się w tworzeniu oryginalnych przedmiotów zaskakujących swoją przydatnością.

Akcesoria przydatne podczas robienia zdjęć smartfonem

Moda na robienie zdjęć typu selfie nadal trwa. W zależności od tego, co chcemy zmieścić w kadrze, zrobienie idealnego selfie może być problematyczne. W przypadku dużej grupy znajomych lub obecności przeszkód blokujących ciekawy widok, niezastąpiony może się okazać specjalny kijek do selfie. Tego typu akcesoria do telefonów pozwolą nam bez żadnych problemów zrobić sobie selfie na tle interesującej budowli na przykład w trakcie podróży. Podstawowe modele to zwykły uchwyt na telefon umieszczony na teleskopowej rączce. Ich długość może sięgać nawet do 100 centymetrów. Dłuższe modele będą bardziej użyteczne, gdyż poradzą sobie praktycznie w każdej sytuacji. Jednakże najważniejszą cechą dobrego kijka do selfie jest wytrzymałość i stabilność uchwytu. W żadnym wypadku nie chcemy, aby nasze telefon odczepił się w trakcie robienia zdjęcia. Co więcej, nie może być zbyt ciężki. W przeciwnym razie trzymanie go w powietrzu przez dłuższy czas będzie niekomfortowe. Warto rozważyć zakup bardziej zaawansowanego modelu, posiadającego moduł Bluetooth umożliwiający bezprzewodową współpracę z naszym smartfonem. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy także sprawdzić, czy dany produkt będzie kompatybilny z posiadanym przez nas telefonem. Wartościowym dodatkiem jest zestaw przycisków pozwalających na bezdotykową obsługę urządzenia i robienie zdjęć.

akcesoria gsm

Nowoczesne smartfony oferują więcej megapikseli niż niejedna lustrzanka. Nie oznacza to jednak, że możliwe jest zrobienie za ich pomocą wysokiej jakości zdjęć. Chociaż niektóre modele są porównywalne do porządnych kompaktowych aparatów, miłośnicy fotografowania powinni jednak zainwestować w dodatkowe akcesoria do telefonów. Chodzi mianowicie o doczepiany obiektyw. Pozwala on między innymi na uzyskanie optycznego przybliżenia, szerszego kąta widzenia oraz wielu innych efektów. Możemy również wybrać akcesoria w wersji mini, aby zapewnić wygodne korzystanie z telefonu. Oprócz obiektywów można też używać lampy błyskowej do doświetlania zdjęć. Będzie nieoceniona, gdy chcemy zrobić zdjęcie w złych warunkach oświetleniowych, a nasz smartfon nie dysponuje odpowiednimi diodami doświetlającymi.

Nietypowe akcesoria do smartfonów

Znakomita większość telefonów posiada ekrany dotykowe i jest obsługiwana za pomocą palców. Istnieje jednak przedmiot, który w niektórych sytuacjach jest bardzo przydatny. Chodzi mianowicie o specjalny rysik. Dzięki niemu znacznie wygodniej możemy używać naszego smartfona, gdy leży on na przykład na biurku lub stole. Dostępne są oczywiście inne równie praktyczne akcesoria do telefonów ułatwiające ich obsługę. Istnieją pierścienie, które po przymocowaniu do tyłu smartfona pozwalają na obsługę przy użyciu tylko jednej ręki. Całkowicie niwelują ryzyko przypadkowego upuszczenia naszego urządzenia. Innym rozwiązaniem jest elastyczny tripod. Tego typu statyw można zarówno postawić na płaskiej powierzchni, jak i przymocować na przykład do barierki. Kolejnym ciekawym gadżetem jest brelok połączony z kablem do ładowania. Dzięki niemu nigdy nie zabraknie nam pod ręką takiego kabelka, niezależnie gdzie się znajdziemy. W okresie zimowym korzystanie ze smartfonów jest utrudnione, jeżeli nosimy rękawiczki. Obsługa ekranu dotykowego jest praktycznie niemożliwa. Możliwe jest jednak kupienie specjalnych rękawiczek, które na to pozwalają. Dostępne są w wielu różnych kolorach i wzorach.

Nowoczesne gadżety współpracujące ze smartfonami

Kolejne generacje smartfonów posiadają coraz większe ekrany. Dzięki temu można między innymi robić zdjęcia o znacznie wyższej jakości i komfortowo przeglądać sieć. Jednakże zwiększający się rozmiar telefonu sprawia, że trudniej jest go używać w ruchu. Aby temu zaradzić, coraz częściej korzysta się z urządzeń mobilnych zwanych wearables. Oferują szybki dostęp do niektórych funkcji smartfona. Na szczególną uwagę zasługują smartwatche, które nosimy na nadgarstku tak jak tradycyjne zegarki. Nie są one jednak samodzielnymi urządzeniami. Stanowią rodzaj akcesoriów do telefonów, które pracują wyłącznie w połączeniu z naszym smartfonem. Często używane są do szybkiego wykonywania połączeń oraz odczytywania wiadomości i powiadomień. Znacznie ułatwiają także korzystanie z nawigacji. Wszelkie aplikacje na smartwatch muszą zostać zainstalowane poprzez kompatybilny smartfon. Jednakże najpopularniejszym zastosowaniem tej nowinki technologicznej jest zestaw funkcji dotyczących wszelkiej aktywności fizycznej. Pozwolą zmierzyć różne wartości, dzięki którym o wiele łatwiej będziemy mogli zoptymalizować nasze treningi.