Friday, June 9th, 2023

Rodzaje implantów zębowych – kluczowe informacje

Rodzaje implantów zębowych – kluczowe informacje: nie ma chyba takiej osoby, której by nie zależało na pięknym i estetycznym uśmiechu. Niestety wraz z upływem czasu pojawiają się różnorodne sytuacje, w podczas których tracimy swoje naturalne zęby. Otóż, należy powiedzieć, że swoje własne zęby możemy stracić nie tylko w wyniku upływu wieku, ale również w wyniku czynników zewnętrznych, do których można zakwalifikować przede wszystkim takie kwestie jak: pojawienie się różnorodnych wypadków, ale też występowanie próchnicy i nieodpowiedni pielęgnacja jamy ustnej.

Na szczęście w chwili obecnej jest wiele metod, dzięki którym można poprawić nasz uśmiech i do jednych z tych metod należy zaliczyć przede wszystkim zastosowanie takiego rozwiązania, które opiera się na wszczepieniu implantów zębowych. Dlaczego postanowiliśmy przedstawić Państwu kilka interesujących na ten temat. Zapraszamy serdecznie!

Czy wszczepianie implantów zębowych się opłaca?

Ile kosztują implantyWiele osób zapewne zastanawia się, czy wszczepianie implantów zębowych się opłaca. Otóż, należy powiedzieć przede wszystkim to, że w obecnych czasach istnieje wiele rodzajów implantów zębowych w związku z tym, każdego roku również ich ceny ulegają znaczącemu zaniżeniu. Należy zaznaczyć w szczególności to, że wszczepianie implantów zębowych jest bardzo opłacalne przede wszystkim dlatego, ponieważ przez zastosowanie takiego rozwiązania można pozbyć się nieprawidłowego zgryzu, ale również nieprawidłowej wymowy, która bardzo często jest wynikiem braku posiadania przednich zębów.

Rodzaje implantów zębowych - kluczowe informacje
Rodzaje implantów zębowych – kluczowe informacje

Niestety powodów, dla których tracimy nasze naturalne uzębienie jest wiele, a można tutaj zaliczyć między innymi: starszy wiek, nieodpowiednie dbanie o higienę jamy ustnej, ale również różnego rodzaju wpadki, które nas w przeszłości spotkały. W związku z tym, jak można łatwo zauważyć, utrata zębów nie musi być wcale za każdym razem związana z występowaniem próchnicy. Ważne jest natomiast to, aby pamiętać o tym, że wszystkie złe zmiany pojawiające się w naszej jamie ustnej mogą po pewnym czasie być następstwem o wiele poważniejszych chorób. Bowiem jak wskazuje wiele statystyk, istnieje o wiele większe prawdopodobieństwo pojawienia się zawału serca, jeżeli w naszej jamie ustnej istnieje zbyt dużo niebezpiecznych bakterii i wirusów. Dlatego też trzeba pamiętać o tym, aby jak najczęściej strać się odwiedzać stomatologa, bowiem za każdym razem jest lepiej zapobiegać, niż później leczyć.

Czy występuje jakiekolwiek uczucie bólu i dyskomfortu podczas wszczepienia implantów zębów?

Jeżeli chodzi o kwestię tego, czy podczas wszczepiania implantów zębowych występuje jakiekolwiek uczucie bólu, bądź też dyskomfortu to z całą stanowczością należy powiedzieć, iż ani jedno, ani drugie uczucie nie występuje. A dzieje się tak przede wszystkim za sprawą stosowania wyłącznie innowacyjnych metod wszczepu implantów, jak również odpowiedniego znieczulenia. Dzięki tym metodom, każdy pacjent może mieć pewność, że cały zabieg wszczepiania implantów zębowych przebiegnie w sposób komfortowy i bezpieczny.

Co należy zaliczyć do głównych zalet odnośnie implantów zębów?

Do głównych zalet odnośnie implantów zębów należy zaliczyć przede wszystkim takie kwestie jak: estetyczny wygląd, bezpieczeństwo dla organizmu, jak również piękny i promienny uśmiech. Trzeba też powiedzieć to, że w obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na wszczepienie implantów zębowych, ponieważ ich wygląd coraz bardziej przypomina wygląd zębów naturalnych.

Polecamy uwadze:

Czy wszczepienie implantów zębów jest na całe życie?

Otóż, trzeba powiedzieć, że wszczepienie implantów zębów nie jest na całe życie. Z reguły do jednych z najdłużej wytrzymałych należy zaliczyć przede wszystkim implanty zębowe tytanowe. Ale większość z implantów zębowych należy wymienić po upływie około 10-15 lat. W związku z tym wszczepienie takich materiałów do swojej jamy ustnej należy w odpowiedni i rzetelny sposób przemyśleć, gdyż nie jest to inwestycja, którą będziemy w stanie cieszyć się do końca swojego życia.

Jakie w chwili obecnej są rodzaje implantów zębowych?

W chwili obecnej dostępnych jest kilka rodzajów implantów zębowych, a można do nich zaliczyć przede wszystkim:

   • implanty zębowe tytanowe – charakteryzują się one tym, że są uważane za jedne z najbardziej wytrzymałych, aczkolwiek duże grono osób uważa, że nie posiadają one zbyt estetycznego wyglądu w jamie ustnej
   • implanty zębowe cyrkonowe – oznaczają się tym, że oddziałują na światło w takim samym stopniu jak zęby naturalne, jak również charakteryzują się także tym, że są uznawane za takie implanty, które w największym stopniu przypominają ludzkie uzębienie naturalne
   • implanty zębowe jednofazowe – charakteryzują się tym, że podczas jednej wizyty istnieje możliwość wszczepienia zarówno implantu, jak i nadbudowy
   • implanty zębowe dwufazowe – odznaczają się tym, że podczas jednej wizyty wszczepiany zostaje implant, a podczas następnej wizyty zostaje umieszczona nadbudowa zęba sztucznego

Czym implanty zębowe są w pełni bezpieczne dla organizmu człowieka?

Implanty zębowe są w pełni bezpieczne dla organizmu człowieka. Aczkolwiek należy pamiętać, aby stosować się do wszystkich zaleceń lekarza po wykonaniu zabiegu wszczepiania implantów.

Dobosz Implanty Zębów
aleja Piastów 3
70-325 Szczecin
+48 91 485 02 74
www.doboszimplanty.pl