Skuteczne oszczędzanie, czyli jak kupować mądrze?

Jak często słyszysz utarty frazes, że życie w dzisiejszych czasach jest drogie? W jakimś stopniu na pewno, ale czy warto to twierdzenie przyjąć za dewizę życiową? Absolutnie nie.

Kupuję, bo muszę

Robimy zakupy, bo musimy. Tak to już jest w życiu, że nie ma nic za darmo. Ale czy rzeczywiście wydajemy pieniądze tylko wtedy, kiedy jest to absolutnie konieczne? A co z całą masą zachcianek i promocjami, na które trafiamy niby przypadkiem? Kto z nas pamięta jeszcze stare powiedzenie: grosz do grosza a będzie kokosza! Chociaż czasy się zmieniły, ta zasada nadal działa tak samo. Statystyka pokazuje, że to właśnie ludzie biedni najczęściej trwonią pieniądze na niepotrzebne drobiazgi lub tanie, prowizoryczne rozwiązania. 

Nie taki diabeł straszny jak go malują

Kupowanie wcale nie musi kojarzyć się z wyrzutami sumienia i pustką w portfelu, albo na karcie płatniczej. Wystarczy podejść do tematu świadomie i zastosować kilka przydatnych sztuczek. A oto niektóre z nich:

  • Kupuj przez Internet! Nie od dziś wiadomo, że oprócz korzystnych ofert znajdziesz bardzo dużo kodów promocyjnych online.
  • Rób listę rzeczy, które chcesz kupić. W dzisiejszych czasach to może wydawać się przereklamowane, ale tak naprawdę jest jeszcze bardziej przydatne niż kiedyś. Dziś z każdej strony otacza nas nadmiar, to ważne abyśmy umieli wybierać to, co faktycznie potrzebne.
  • Korzystaj z ofert dla nowych subskrybentów! Bardzo wiele sklepów internetowych posiada specjalne kody promocyjne online dla nowych użytkowników. Bardzo często promocje łączą się i można zrobić zakupy w naprawdę okazyjnej cenie.
  • Kupuj hurtowo. Nie ma sensu wychodzić z domu po chemię gospodarczą. Zwłaszcza jeżeli mamy swoje sprawdzone produkty. Lepiej skorzystać z hurtowej oferty i zrobić większe zakupy raz na pół roku. Przekonasz się, że w ten sposób będziesz w stanie zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy.
  • Masz ochotę na pizzę lub inne danie? Zamów je przez Internet. Bardzo wiele restauracji posiada opcję wpisania kodów promocyjnych online, dzięki którym otrzymasz bezpłatną dostawę lub bardzo atrakcyjną zniżkę.
  • Nie kupuj jedzenia wtedy, kiedy chce ci się jeść. Kupowanie na głodnego to ogromna pułapka zastawiona przez naszą psychikę. Człowiek, który jest głodny zazwyczaj kupuje więcej jedzenia niż potrzebuje. Łatwiej dopuszcza zachcianki jedzeniowe i z łatwością wydaje pieniądze.
  • Nie daj się wciągnąć w świąteczne promocje. O ile niektóre promocje w sklepach faktycznie są promocjami, o tyle przy okazji świątecznych “okazji” pod hasłem Obniżamy ceny na Święta zazwyczaj kryje się kompletna odwrotność. Wielokrotnie można spotkać się z tym, że sklepy zawyżają swoje ceny pod szyldem promocji, licząc na większy zysk. 

Nie mam szczęścia do promocji

Jeżeli nie masz szczęścia do promocji, możesz zainstalować sobie rozmaite aplikacje, które będą powiadamiać cię o potencjalnie interesujących ofertach. Co więcej, aplikacje będą ci wysyłać powiadomienia o dostępnych kodach rabatowych online. Dzięki temu być może uda ci się kupić taniej produkty, które znasz i lubisz.
Co więcej w Internecie istnieją liczne strony w całości poświęcone kuponom promocyjnym online. Codziennie pojawiają się na nich nowe oferty. Bacznie obserwując ich działalność i korzystając z kodów rabatowych będziesz w stanie zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy.

Kody za zakupy

Bardzo często sklepy internetowe oferują również kody rabatowe online w zamian za zakupy powyżej określonej kwoty. Czasami możemy uzyskać w ten sposób darmowy prezent, a innym razem zniżkę w wysokości od dziesięciu a czasami nawet stu złotych na następne zakupy. Aby otrzymać rabat wystarczy wpisać odpowiedni kod promocyjny online w okienko, które zazwyczaj znajduje się przy podsumowaniu zakupów.

Jakie sztuczki zastosować żeby zaoszczędzić pieniądze na codziennych zakupach?

Przede wszystkim wybieraj świadomie i rób przemyślane zakupy. Stawiaj na jakość. Zanim wybierzesz tak zwaną “prowizorkę”, zastanów się nad tym, czy stać cię na to by za chwilę kupić nową lub inwestować pieniądze w ciągłe naprawy. Nie daj się wciągnąć w świąteczne promocje i zamiast tego zdecyduj się na zakupy internetowe. 

Na czym polega przewaga zakupów online?

  • Kupując przez Internet zyskujesz czas. Możesz kilkakrotnie przemyśleć swój wybór zanim zapłacisz za zakupy. Nikt nie będzie stał nad tobą i rozpływał się nad świetnością danego produktu, wpływając tym samym na twój własny osąd.
  • Zakupy online pomagają ci także łączyć robienie zakupów z innymi czynnościami, dzięki temu zyskujesz więcej czasu dla siebie. O wiele przyjemniej robi się zakupy oglądając ulubiony serial, prawda?
  • Możesz skorzystać z licznych kodów promocyjnych online. Bardzo często są one skierowane do osób, które robią zakupy tylko przez Internet.

Obierając odpowiednią strategię będziesz w stanie kupić wartościowe produkty dobrej jakości w bardzo przystępnej cenie. Jeśli zainwestujesz swoje czas w przygotowanie się do zakupów a także w wyszukiwanie korzystnych ofert – okaże się, że życie w dzisiejszych czasach wcale nie musi być takie drogie.