Sprzęt AGD do łazienki. Jak wybrać najlepsze akcesoria?

Sprzęt AGD w łazience musi mieć każdy z nas. Dopasowując go do swoich potrzeb należy pomyśleć o wielu rzeczach: wielkości rodziny, przestrzeni jaką dysponujemy, stylistyce pomieszczenia. Liczy się też to, czy nasz budżet wytrzyma obciążenie które wiąże się z nabyciem wysokiej klasy sprzętu. Jak wybrać sprzęt AGD do łazienki? Sprawdziliśmy, na co zwrócić szczególną uwagę.

Pralka – priorytet w każdym domu

W każdym domu i mieszkaniu powinna znajdować się pralka. Bez pralki nie da się funkcjonować, zwłaszcza w dużej rodzinie. To sprzęt, w który warto zainwestować, ponieważ będzie nam służył niemal codziennie przez cały rok. Wybierz taki model, który ochroni twój budżet. Wybór nie jest bardzo skomplikowany, ale należy wziąć pod uwagę kilka kryteriów, bez których zakup może okazać się nietrafiony.

Najważniejsze jest zużycie energii

Zużycie energii i wody: każda pralka posiada oznaczenie, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Chodzi o energooszczędność. Najmniej energii zużywają te pralki, które są oznaczone literką A, i to właśnie takie modele powinny nas zainteresować. Skorzysta na tym nie tylko ekologia, ale też zawartość naszego portfela. Sprawdźmy, ile pralka pobiera wody. W wielu sprzętach różni się to diametralnie: jeden pobierze 40 litrów, podczas gdy inny nawet 60 i więcej.

Poziom hałasu

– hałas – nie chcesz, żeby pralka była zbyt głośna, zwłaszcza jeśli posiadasz małe dzieci. Duże, droższe pralki mają zazwyczaj wyciszony bęben, co znacząco wpłynie na twoje samopoczucie podczas jej chodzenia. Poziom hałasu jest szczególnie istotny gdy pralka znajduje się w łazience lub w kuchni, czyli w tych częściach mieszkania, w których spędzasz najwięcej czasu.

Prędkość wirowania

– obroty – sprawdź, ile obrotów na minutę będzie wykonywać pralka podczas wirowania. Im więcej, tym bardziej suche pranie wyjmiesz po ukończeniu pracy

Ilość programów

– ile programów – zapewne znajdziesz swój ulubiony program, jednak to istotne żebyś miał do wyboru przynajmniej kilka. Delikatne tkaniny trzeba prać w innych warunkach, niż grube wełniane swetry czy ręczniki.

Pojemność

-jaką pojemność ma bęben – jeśli jesteś singlem, możesz pozwolić sobie na mniejszą pralkę i robić pranie częściej, jednak przy dużej rodzinie bęben musi być większy. Niektóre z nich jednorazowo mieszczą nawet 8 kg prania

Sposób sterowania

– Sterowanie – najtańsze sterowanie jest manualne, czyli wybierane za pomocą pokrętła. Jest to najczęściej występujące rozwiązanie. Natomiast na rynku dostępne są też urządzenia elektroniczne. Wystarczy wybrać rodzaj tkanin, które chcemy wyprać, a pralka sama wybierze za nas program prania. Prawda, że sprytne? Jest to bardzo wygodne, gdyż wiele osób ma problemy z doborem odpowiedniej temperatury do poszczególnych rodzajów tkanin.

Dodatkowe funkcje

– inne – jakie ułatwienia producenci dodają do swoich sprzętów? Niektórzy stosują np. oświetlenie bębna. W innych dostępna jest pamięć, więc użytkownik nie musi każdorazowo wybierać nowego parametru i ustawiać pralki na nowo. W dużych pralkach pomyślano też o dużych drzwiach, które ułatwiają pakowania prania i jego wyciąganie.

Im liczniejsza rodzina, tym większa pralka powinna zagościć w naszym domu. Warto się dowiedzieć, czy dostępne w sprzedaży modele mieszczą ubrania kilkuosobowej rodziny. Dzięki temu łatwiej nam będzie wykonywać obowiązki domowe. Prane rzeczy powinny też mieć przestrzeń, aby proszek dotarł do wszystkich zakamarków i dokładnie wyprał nasze rzeczy.