Wgniotki w Szczecinie

Wgniotki w Szczecinie: wieloletnie doświadczenie blacharzy naszego warsztatu, stosowanie zaawansowanych technologii oraz nieustanny rozwój zawodowy pozwalają nam śmiało stwierdzić, że jesteśmy jednymi z najlepszych w naprawach wgiotków w Szczecinie. Używamy tylko wysokiej jakości nowoczesnego sprzętu. W naszym warsztacie cena jest zawsze taka sama od momentu oszacowania i uzgodnienia kosztów naprawy, aż do momentu wydania gotowego auta właścicielowi. Oferujemy bezpłatną konsultację dotyczącą usuwania wgnieceń bez lakierowania.

Różne rodzaje naprawy wgniotków w Szczecinie

Być może najczęstszą metodą jest wyciąganie wgnieceń za pomocą specjalnych urządzeń próżniowych. Ten sposób usuwania małych wgnieceń może wydawać się dziwny, ale często jest bardzo skuteczny. Przed zabiegiem należy odpowiednio oczyścić i odtłuścić uszkodzoną część, aby przyssawka próżniowa ściśle i mocno przylegała do jej powierzchni. Następnie konieczne jest zwilżenie samego narzędzia i uszkodzonego obszaru części, na której będzie wykonywana praca. Zwiększy to efekt podciśnienia i doda dodatkowej siły naciągu.

Po zamocowaniu przyssawki zaczyna się ona płynnymi ruchami przesuwać w lewo, w prawo, w dół i w górę, aż do całkowitego zniknięcia wgniecenia. Ta metoda jest dobra do usuwania dużych i gładkich wgnieceń spowodowanych kulkami lub tępymi przedmiotami. Jest szczególnie skuteczna na częściach nadwozia o dużej powierzchni i niewielkiej liczbie zagięć i wgnieceń jak maska, dach czy drzwi.

Usuwanie wgniotków w Szczecinie za pomocą dźwigni

Innym powszechnym sposobem jest prostowanie wgnieceń za pomocą specjalnych dźwigni. Warto wziąć pod uwagę, że ta procedura usuwania wgniotków w Szczecinie jest znacznie bardziej skomplikowana, ponieważ naprawa odbywa się od wewnątrz karoserii. Klamki, lusterka, wykończenia, które utrudniają dostęp do uszkodzeń, są zwykle usuwane. Następnie specjalista wybiera dźwignię o wymaganej długości, która kieruje ją w miejsce wgniecenia. Specjalista płynnymi ruchami, naciska na wgnieciony obszar, który jest powoli prostowany. Nie należy wykorzystywać dźwigni na tych elementach, które były już prostowane w tradycyjny sposób. Warstwa szpachli, która pojawiła się w miejscu uszkodzenia, nie pozwoli na wyprostowanie wgniecenia lub uszkodzi lakier ze względu na zwiększone ciśnienie wewnętrzne.

Usuwanie wgniotów w Szczecinie za pomocą specjalnych grzybków metodą klejową

Wgniotki w Szczecinie
Wgniotki w Szczecinie

Innym powszechnym sposobem na usunięcie wgniotków w Szczecinie jest wyciągnięcie ich specjalnym klejem. Technika jest wykorzystywana w przypadkach, braku możliwości dotarcia do wgniecenia od wewnętrznej strony nadwozia. Przed zabiegiem powierzchnia wgniecenia jest dokładnie myta i odtłuszczana. Grzybki są przyklejane do środka wgniecenia za pomocą specjalnego termotopliwego kleju twardniejącego zaledwie w ciągu kilku minut. Po ich nałożeniu na wgłębienie, metal jest wyciągany.

Warsztat blacharsko-lakierniczy prowadzi prace mające na celu usuwanie małych i głębokich wgniotków w Szczecinie w samochodach różnych marek, modeli i latach produkcji. Oferujemy najskuteczniejsze rozwiązania odbudowy karoserii w każdym konkretnym przypadku, korzystamy z zaawansowanych rozwiązań technologicznych i wysokiej jakości materiałów eksploatacyjnych znanych światowych producentów i zapewniamy przystępne ceny. Bez lakierowania profesjonalnie wykonamy prostowanie wgnieceń na drzwiach, bagażniku, zderzaku, masce, dachu i innych elementach karoserii.

Jak wykonuje się naprawę wgniotków w Szczecinie?

Ten proces wymaga koncentracji. Każdy ruch musi być precyzyjny. Naprawa wgniecenia w samochodzie składa się z kilku kroków. Na początek powierzchnia części jest odtłuszczona i wysuszona. Następnie za pomocą mini reflektora lub ogranicznika podciśnienia wykonuje się wstępną odbudowę, po której lokalizuje się wgniecenie główne i koryguje. Dzięki specjalnym kompozycjom lakier utrzymuje się na karoserii i nie pęka. Wykańczanie odbywa się za pomocą lampy, proces ten pozwala sprawdzić dokładność wyprostowanej powierzchni, a także kontrolować ruch narzędzia pod częścią. Po zakończeniu procesu usuwania wgniotków w Szczecinie na naprawionej części samochodu nie ma śladu.

Jak usuwać wgniotki w Szczecinie z karoserii z lakierowaniem i bez?

Nasi specjaliści przeprowadzą dokładną diagnostykę uszkodzonego obszaru za pomocą specjalnego sprzętu. Ustalą, która metoda naprawy wgnieceń będzie najskuteczniejsza w danym przypadku. Po wybraniu metody obszar jest zlokalizowany, powierzchnia jest odtłuszczona i wstępnie przygotowana. Do wyciągania wgnieceń stosuje się specjalne przyssawki i haczyki, które pozwalają na całkowite odtworzenie uszkodzonego obszaru bez zauważalnych konsekwencji i użycia tradycyjnej szpachli. Możliwe jest również usuwanie wgnieceń z karoserii za pomocą specjalnej technologii wyciągania metalu bez lakierowania za pomocą przyssawki – PDR. Nasi specjaliści zostali przeszkoleni i mają duże doświadczenie w naprawie wgniotków w Szczecinie.

Technologia naprawy PDR wgnieceń na samochodzie obejmuje kilka etapów:

   • Przygotowawczy – na powierzchnię miejsca nakładany jest specjalny klej termotopliwy, na którym mocowane są zaślepki o różnych kształtach, w zależności od konfiguracji uszkodzenia.
   • Rozciąganie całkowitej powierzchni.
   • Uderzenie od wewnątrz – w tym celu wiercone są specjalne otwory technologiczne (jeśli nie ma dostępu przez usunięte wykończenie wnętrza), za pomocą których strona zostaje doprowadzona do pierwotnego stanu.
   • Lokalne polerowanie.

Metoda sprawdziła się w usuwaniu wgnieceń na skrzydle, drzwiach, progach, masce, bagażniku i zderzakach. Do rozciągnięcia obszaru stosuje się specjalne przyssawki próżniowe, których działanie opiera się na zasadzie pamięci molekularnej metalu. Dodatkowo technologia bezlakierowa pozwala na znacznie szybszą pracę w ciągu 1-4 godzin.

Wykonujemy prace przy naprawie karoserii o dowolnej złożoności w najlepszych cenach. Nasi specjaliści usuną wgniotki w Szczecinie o różnej wielkości, pochodzeniu i głębokości. Przy usuwaniu wgnieceń gwarantujemy całkowite przywrócenie konfiguracji nadwozia do parametrów po fabrycznym montażu. Dodatkowo gwarantowana jest pełna wizualna niewidoczność uszkodzonego obszaru.

RR AUTO wgniecenia
ul. Szczawiowa 54c
70-010 Szczecin
+48 517 077 207
www.wgniecenia.szczecin.pl