Wszystko o uszkodzeniach i awariach iPhone’a – jak sobie z nimi radzić i jak im zapobiegać?

Posiadając iPhone’a – flagowy telefon firmy Apple – z pewnością przyzwyczajeni jesteśmy do jego bezawaryjności, szybkości działania oraz bezproblemowego użytkowania. Choć są to cechy bardzo mocno z nim kojarzone, owa bezawaryjność nie zawsze się utrzymuje – zależy bowiem od tego, w jaki sposób z tego urządzenia korzystamy. Zdarza się, że iPhone zacznie działać wolniej, albo też po prostu wypadnie nam z ręki i się uszkodzi. Co wtedy możemy zrobić? Czy serwis Apple w Szczecinie lub dowolnym innym mieście jest naszą jedyną opcją? Jak dbać o iPhone’a, by ten nie ulegał awariom? O tym wszystkim opowiemy w naszym krótkim poradniku.

Dbanie o iPhone’a – praktyczne wskazówki

Rzeczą podstawową w tym, by udawać się do serwisu jak najrzadziej, jest właściwa profilaktyka. Ta pozwoli nam utrzymać telefon w nienagannym stanie technicznym, ale i pozwoli zachować płynność jego działania na dłużej. Co zatem robić, by zwiększyć bezpieczeństwo swojego urządzenia i sprawić, by działało cały czas tak, jak świeżo po zakupie? Poniżej przedstawiamy kilka porad, które nam to umożliwią.

  1. Zadbajmy o odpowiednie akcesoria – podstawą jest tutaj odpowiednia obudowa, która nie tylko sprawi, że telefon będzie odporny na zarysowania i lekkie uszkodzenia mechaniczne, ale też będzie się lepiej trzymał w dłoni. Bardzo ciekawą opcją jest też zainwestowanie w specjalny “haczyk” – obręcz, którą mocuje się na tylnej obudowie, a która pozwala trzymać telefon stabilnie, uniemożliwiając mu wyślizgiwanie.
  2. Zainwestujmy w szkło hartowane – na świecie istnieją zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy szkła hartowanego. Mimo wszystko jednak, warto, abyśmy  w takowe wyposażyli swój telefon. Potrafi ono uchronić jego wyświetlacz przed pęknięciem, zwłaszcza przy upadkach z niedużych wysokości. Szkło hartowane jest zatem jego pierwszą i jedyną linią obrony, która w wielu przypadkach jest w stanie uratować jego życie.
  3. Unikajmy korzystania z telefonu w miejscach “zagrożenia” – wyjmowanie telefonu w autobusie, tramwaju czy w czasie imprezy masowej naraża go na bycie wytrąconym z naszej ręki. Nie ryzykujmy, jeśli nie jest to absolutnie konieczne.
  4. Ładujmy go wyłącznie oficjalną ładowarką – istnieje mnóstwo dowodów na to, że ładowarki innych niż Apple producentów nie sprawdzają się w akcji i są w stanie przyczynić się do krótszej żywotności jego baterii, a w niektórych przypadkach nawet do jej uszkodzenia.
  5. Dokonujmy regularnej konserwacji – na bieżąco czyśćmy telefon z niepotrzebnych aplikacji i dbajmy o dobry stan jego pamięci podręcznej.

 

 

Jak samodzielnie poprawić wydajność iPhone’a?

Jak mówią profesjonaliści, serwis Apple w Szczecinie jest odwiedzany przede wszystkim przez osoby mające problem z płynnością działania systemu operacyjnego. Jest to zjawisko naturalnie, z którym nie powinniśmy odwiedzać serwisu, a z którym jesteśmy w stanie poradzić sobie samodzielnie. Możemy się przy tym posłużyć aplikacjami zewnętrznymi służącymi do, ogólnie rzecz biorąc, robienia porządku w obrębie pamięci wewnętrznej telefonu. Wszystko możemy zrobić również ręcznie, usuwając niepotrzebne aplikacje czy zwalniając pamięć podręczną wykorzystywaną przez te najbardziej wymagające.

Oczywiście choć samodzielna poprawa wydajności iPhone’a jest możliwa, nie każdy musi mieć ochotę czy należyte obycie w świecie technologii, by chcieć się jej podjąć. Wtedy też każdy serwis Apple Szczecin (ale nie tylko) z chęcią zrobi to za nas. Musimy jednak liczyć się z tym, że będzie to usługa odpłatna.

Kiedy na pewno odwiedzić serwis Apple Szczecin?

Istnieje wiele miast  Polsce, w których można odwiedzić serwis Apple – Szczecin, Warszawa, Łódź i wiele innych czeka na nas z otwartymi ramionami. Często jesteśmy wręcz zmuszeni, by do nich zawitać. Z taką sytuacją mamy do czynienia, gdy:

  • telefon nam upadnie, a wyświetlacz się stłucze – jako że ten jest integralną częścią całego urządzenia, jego samodzielna wymiana może być problematyczna, a dla wielu – po prostu niewykonalna;
  • nie potrafimy odblokować telefonu – jeżeli mamy problemy z odblokowaniem telefonu (na przykład przez uszkodzony czytnik linii papilarnych), odwiedzenie serwisu jest dla nas koniecznością,
  • telefon się nie uruchamia – kompletny brak rozruchu to sytuacja, w której tak naprawdę może być ciężko samodzielnie zdiagnozować problem i poradzić sobie z nim na własną rękę.

Naturalnie rzecz biorąc serwis Apple w Szczecinie i innych miastach pomoże nam również z błahymi sprawami – nie wahajmy się więc zostawić w nim telefon, gdy ten zaledwie wolno działa. Nie każdy musi być zaznajomiony z technologią na tyle, by z tym problemem sobie poradzić.

Podsumowanie

Choć nikt z nas nie chce, aby jego telefon zaczął wolno działać czy uszkodził się, a serwis Apple Szczecin odwiedza wyłącznie w ostateczności, często owe awarie się zdarzają. Zawsze podchodźmy do nich w sposób rozważny, najpierw samodzielnie diagnozując telefon i sprawdzając, czy z problemem poradzimy sobie w sposób prosty i możliwy do własnoręcznego zaaplikowania. Jeśli nie czujemy się na siłach, albo też problem jest poważniejszy, nie wahajmy się odwiedzić wspomnianego serwisu.