Wynajem autolawety – praktyczne porady

Wynajem autolawety – praktyczne porady. Wynajem autolawety czy busów dostawczych stanowi poniekąd nowoczesną formę usługi transportu, jednak z mocnym naciskiem na usamodzielnienie osoby korzystającej z tej usługi. W tym artykule chciałbym skupić się na usamodzielnieniu podczas korzystania z jakiejkolwiek usługi korzystając w tym przypadku z przykładu firm zajmujących się wynajmem autolawet. 

Jak wynajem autolawet postrzegają klienci takich firm?

Całkiem niedawno mogłem się o tym doskonale przekonać, ponieważ zmuszony byłem do skorzystania z usług firmy wynajmującej lawety. Sytuacja wyglądała mniej więcej tak, że na moim podwórku od niepamiętnych czasów stał stary volkswagen golf 3, którym niegdyś jeździłem jednak w momencie, kiedy silnik opuścił ten padół łez golfik stał i rdzewiał a średnio raz na miesiąc ktoś zgłaszał się po jakąś część. W związku z wiosennymi porządkami stwierdziłem, że dosyć czasu tutaj zalega i pora wywieźć go na auto skup Szczecin, pojawił się wówczas problem. Od czasu golfa jeżdżę rowerem, a do dalszych wypraw korzystam z komunikacji miejskiej, pkp itd. Nie wiem skąd w mojej głowie zapaliła się lampka w kształcie lawety. Pogrzebałem chwilę w internecie i bardzo szybko znalazłem ofertę, która moim zdaniem wyróżniała się na tle innych ofert. Oczywiście rowerem, bo jak inaczej, udałem się do firmy, której głównym konikiem był wynajem autolawet. Korzystając z najtańszej oferowanej opcji wypożyczyłem na 4 godziny auto lawetę za około 150 złotych. Obsługa miła, zostałem poinstruowany jak obsługiwać wciągarkę oraz co mogę przewozić, a czego zabraniają przepisy. Razem z panem z obsługi sprawdziliśmy stan faktyczny pojazdu podpisałem umowę, zostawiłem rower i do domu wróciłem już auto lawetą. Przez te cztery godziny zdążyłem zapakować golfa na lawetę, dowieźć go na skup starych samochodów Szczecin i tak byłem godzinę przed zakończeniem czasu wynajmu. Wynajem autolawety w sposób nieprawdopodobny ułatwił mi postawione sobie zadanie i chociaż koszty wynajmu nie były niesamowicie niskie to uważam, że warto zapłacić za takie narzędzie, które praktycznie gwarantuje nam uporanie się z problemem bądź zadaniem. Tak, więc znamy już punkt widzenia osoby, która korzysta z owej usługi, a także osoby, która ową usługę świadczy. Tak, więc jak widać samodzielne wykonywanie danej usługi, pozwala nam zaoszczędzić nieco grosza, wykonać dane zadanie w czasie dla nas odpowiednim- nie musimy podporządkować się do wolnego terminarzu- oraz mamy możliwość wykorzystania wynajmowanego pojazdu do kilku celów- normalnie każde świadczenie usługi transportu byłoby dodatkowo płatne. Od dłuższego czasu interesuję się motoryzacją i z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że korzystanie z usługi wynajmu autolawet  w Szczecinie jest nie tylko wygodne, szybkie, ale też bezpieczne.  

Co mam na myśli wspominając o bezpieczeństwie? 

Otóż jest niesamowita ilość tak zwanych Januszy biznesu, którzy chcąc zaoszczędzić nieco grosza potrafią przewozić samochody np. przyczepką do tego nieprzeznaczoną. Nie wspominam tutaj już o poprawnym zabezpieczeniu przewożonego towaru/ pojazdu etc. Nie raz czytałem, a kilka razy miałem sposobność widzieć auto ledwo, co przywiązane do dyszla przyczepy jedną pojedynczą taśmą. Takie zachowania nie dosyć, że łamią prawo, to dodatkowo stwarzają niebagatelne zagrożenie dla nas samych oraz dla innych osób, które znajdują się w naszym otoczeniu. No, ale w końcu złomowisko jest niedaleko a policja akurat dzisiaj strajkuje, więc można jechać, zaoszczędzimy na flaszkę. Nic z tych rzeczy pamiętajmy nie tylko o sobie, ale też o innych. Wynajem autolawety to koszt maksymalnie 300 zł za dobę. Uważam, że warto zapłacić takie pieniądze, bo w zestawie z mega wygodnym i przeznaczonym do tego pojazdem dostajemy wciągarkę, która przyspiesza całą pracę. Jeżeli nie potrafimy takowego urządzenia obsługiwać to od razu uspokoję, ponieważ podczas wypożyczenia obsługa poinstruuje nas, co i jak a dodatkowo każdy przycisk jest podpisany. Dlatego jeżeli kiedykolwiek przyjdzie nam przewozić jakiś pojazd to warto to zrobić samodzielnie i skorzystać z wynajmu autolawety, bo to i koszty żadne i wygoda wielka. Na koniec dodam, że samodzielne wykonywanie nie tylko usługi transportu, ale każdej innej pozwala zaoszczędzić pieniądze, czas oraz co najważniejsze wzbogacić nas o nowe doświadczenia i wiedzę, której tak naprawdę nigdy za dużo.