Wprowadź kilka zmian i sprzedaj mieszkanie z zyskiem

Wprowadź kilka zmian i sprzedaj mieszkanie z zyskiem – sprzedaż mieszkania trwa zbyt długo i zastanawiasz się dlaczego? Zanim zaczniesz szukać w tym wszystkim wpływu sił wyższych, warto dokładnie przyjrzeć się nieruchomości. Sprzedaż często uzależniona jest nie tylko od ogłoszenia, duży wpływ ma na nią sposób prezentacji lokalu. Jeśli nie jesteśmy pewni, co jest przyczyną, warto poradzić się specjalisty. Pomoże nam nie tylko odmienić mieszkanie, ale też doradzi w wielu innych kwestiach.

Wycena nieruchomości – sprzedaż może się opłacić

Wprowadź kilka zmian i sprzedaj mieszkanie z zyskiem
Wprowadź kilka zmian i sprzedaj mieszkanie z zyskiem

Ogłoszenie zostało zamieszczone na portalach z nieruchomościami, ale mieszkanie ma dalej mało wyświetleń? Może winę ponosi nieprawidłowa wycena? Pamiętajmy, że cena, jaką chcielibyśmy dostać za nieruchomość nie może być zależna od sentymentu. Czas, w jakim ją zamieszkiwaliśmy i wszelkie pozytywne wspomnienia, jakie się z nią wiążą nie mają wpływu na kupujących. Do wyceny należy podejść realnie i na podstawie trendów panujących na rynku nieruchomości, sprzedaż dzięki tym krokom będzie miała o wiele większe szanse na finalizację.

Mieszkanie z drugiej ręki i najnowsze trendy

Nie tylko nowe mieszkania są warte, aby w nie inwestować. Po drobnych poprawkach nawet zabytkowy lokal może przeżyć drugą młodość. Wystarczy tylko poświęcić trochę czasu na przegląd, gruntowne porządki…i dołożyć kilka bibelotów. Jeśli przed wystawieniem mieszkania tego nie robiliśmy, to warto odświeżyć ściany, najlepiej jasnym lub innym neutralnym kolorem. Podobnie z meblami i blatami, te z kolei lepiej dokładnie wyszorować i nanieść na nie impregnat lub specjalne mleczko. Dzięki temu nie tylko zyskamy wrażenie bardzo zadbanego wnętrza, ale też mieszkanie wypełni przyjemny zapach. Kanapy i fotele warto przykryć ozdobnymi narzutkami i poduszkami – zrobi się przytulniej.

Najpierw formalności. Na co zwrócić uwagę?

Przygotowując nieruchomość zajmijmy się też kwestią formalności. Nawet, gdy jesteśmy przekonani o jej aktualnym stanie, warto sprawdzić wszelkie dokumenty dotyczące nieruchomości. Sprzedaż może okazać się utrudniona, gdy w międzyczasie wynikną niespodziewane komplikacje. Jeśli nieruchomość otrzymaliśmy w spadku, to tym bardziej warto sprawdzić czy jesteśmy jedynymi właścicielami. Zwróćmy uwagę na przegląd techniczny. Jeśli powiemy kupującemu, że nieruchomość jest w nienagannym stanie, a podczas użytkowania odkryje wady utrudniające korzystanie z lokalu, to odpowiedzialność za ich pozbycie się spadnie na nas. Takie działanie określa się mianem rękojmi.

Wyprowadź się z nieruchomości – sprzedaż uda się o wiele szybciej

Częstym powodem nieudanych transakcji jest zamieszkany lokal. Jego stan widać na pierwszy rzut oka, ponadto nigdy nie uzyskamy takiego samego efektu jak przy pustym mieszkaniu, ponieważ przedmioty codziennego użytku będą zagracały przestrzeń. Jeśli nie mamy wyboru, ponieważ nową nieruchomość planujemy zakupić dopiero po sprzedaniu tej, którą zamieszkujemy, to warto przygotować się, co jakiś czas na dni otwarte, a nie przyjmować chętnych z doskoku. Dzięki temu będziemy mieć większą kontrolę nad tym, co zobaczą potencjalni kupujący. Wystarczy tylko pochować przyrządy zaburzające przestrzeń i wyeksponować najlepsze elementy lokalu.

Warte uwagi:

Zatrudnij profesjonalistę i przyspiesz sprzedaż mieszkania

Wszystko przebiega wolniej, gdy mamy tylko jedne ręce do pracy. W razie problemu z przygotowaniem nieruchomości, sprzedaż warto przemyśleć inaczej. Wynajmijmy profesjonalistę z agencji nieruchomości. Jego plusem jest kompleksowe działanie. Od odpowiedniego przygotowania mieszkania, do sporządzenia umowy i nadzorowania przebiegu jej finalizacji. Ponadto będziemy mieć do kogo udać się po radę lub konsultacje dokumentów, a klienci zostaną obsłużeni bez naszej ingerencji, co pomoże zaoszczędzić dużo czasu i uniknąć stresu związanego z ciągłymi telefonami. Jeśli jesteśmy zajętymi ludźmi, to skorzystanie z usług agencji skróci czas znalezienia kupca nawet o połowę. Warto przemyśleć to rozwiązanie także w przypadku nieprzystępnej lokalizacji nieruchomości – sprzedaż ruszy z miejsca!

Trendy mieszkaniowe – gdzie zdobyć potrzebną wiedzę

Jeśli nie jesteśmy pewni gdzie możemy zdobyć aktualną wiedzę o tym, jak powinniśmy odpowiednio przygotować mieszkanie, to warto przeglądać blogi i aktualne magazyny w tematyce projektowania wnętrz. Dzięki nim dowiemy się, czego nam brakuje, żeby nieruchomość o wiele lepiej prezentowała się na zdjęciach i na żywo. Możemy też udać się do specjalisty, który doradzi nam odpowiednie zmiany, a za dopłatą odwiedzi mieszkanie i sam zadba, żeby prezentowało się jak najlepiej. Usługi specjalizujące się w przygotowywaniu nieruchomości do sprzedaży określa się, jako home staging. W USA cieszą się tak dużą popularnością, że przekształciły się w dochodowy zawód. W Polsce zawód dopiero się pojawia, jednak już teraz trafimy na wiele ogłoszeń profesjonalnych zabiegów dla nieruchomości, które przygotują ją do sprzedaży i jednocześnie zwiększą szansę na sprzedaż w cenie atrakcyjniejszej dla właściciela. Warto pamiętać, że tak wydane pieniądze bardzo szybko się zwrócą.