Jak wybrać dobry sklep jeździecki?

Jak wybrać dobry sklep jeździecki? Rynek jeździecki i jeździecki rozwija się obecnie w zawrotnym tempie. Nie dość, że coraz więcej osób decyduje się na zakup własnego konia, to jeszcze pojawia się coraz więcej miejsc, w których można go zatrzymać i rozpocząć swoją przygodę z jeździectwem. Niezależnie od tego, czy ktoś dopiero bierze pierwsze lekcje jazdy konnej, czy też posiada konia od lat, zaufany sklep jeździecki wysokiej jakości jest ważnym dodatkiem do listy kontrolnej jeździeckiej.

Sklep jeździecki obok ośrodka

Znaczna część większych ośrodków jeździeckich, zwłaszcza tych z dobrze prosperującymi szkołami, ma na swoich terenach sklepy jeździeckie. Zwykle jest wyposażony w najpotrzebniejsze rzeczy, a początkujący znajdą w nim wszystko, czego potrzebują, aby wygodnie i bezpiecznie pobierać lekcje jazdy konnej. Jednak takie „pobliskie” sklepy zwykle nie są dobrze zaopatrzone, więc być może będziesz musiał poszukać bardziej wyspecjalizowanego sklepu z szerszym asortymentem – czy to sprzęt, czy karma itp. – w miarę rozwoju sportu jeździeckiego.

Internetowy sklep jeździecki

Internet otworzył rynek na świat, albo świat otworzył drzwi na rynek. Ponieważ świat jest „globalną wioską”, w Internecie możemy znaleźć (i kupić) prawie wszystko. To samo dotyczy jazdy konnej. Jeśli zdecydujemy się tam szukać sklepu jeździeckiego, Google „podrzuci” nam garść wyników. Jednak opcja kupowania online ma swoje niebezpieczeństwa, więc skąd wiesz, że wybrany przez Ciebie sklep jest godny zaufania?

Jak wybrać dobry sklep jeździecki?
Jak wybrać dobry sklep jeździecki?

Możemy go przeczytać w Internecie. Świat koni jest bardzo zamknięty, a na forach końskich możemy zasięgnąć opinii o danym miejscu lub poczytać istniejące opinie. Prawdziwe sklepy jeździeckie często prowadzą też swoje strony na Facebooku czy Instagramie, gdzie możemy przeczytać recenzje sklepów, opinie o produktach czy przesyłki just-in-time. Również w przypadku Allegro – każdy sprzedawca ma swoje punkty, im więcej punktów za dany sklep, tym więcej pozytywnych recenzji, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że zostaniemy oszukani,

Warto jednak pamiętać, że kupowanie przez internet oznacza, że ​​widzimy zakup tylko wtedy, gdy dotrze do paczki, więc jeśli kupisz za mały kask, istnieje możliwość jego wymiany, ale zajmuje to dodatkowy czas, a często potrzebujemy ponownie zapłacić za przesyłkę.

Wybierając internetowy sklep jeździecki warto zwrócić uwagę na szczegóły samej strony – czy jest przemyślana i dobrze wykonana? Czy zdjęcia produktów są wyraźne? Czy ma widoczne stany magazynowe i zasady wysyłki? Czy w regulaminie sklepu są zapisy dotyczące przyjmowania zwrotów i wymiany wadliwych lub niepasujących produktów? Co najważniejsze, czy na stronie internetowej znajdują się dane kontaktowe sklepu/właściciela – numer telefonu lub adres?

W razie wątpliwości warto spojrzeć na statystyki takie jak NIP czy REGON, które dają pewność, że wybrany sklep to legalny biznes, a nie przypadkowy badziew.

Pierwsze zamówienie

Zanim złożymy pierwsze zamówienie, warto zrobić jeszcze jedną rzecz – zadzwonić lub napisać na czacie (jeśli jest dostępny na stronie) lub skontaktować się z nami przez fanpage. Będziemy mogli wtedy ocenić poziom obsługi klienta czy sprawdzić wiedzę i doświadczenie sprzedawcy czy zapytać o radę. Warto też sprawdzić, czy sklep ma opcję płatności za pobraniem – zwłaszcza przy pierwszych zamówieniach, a także czy sklep istnieje od niedawna i nie ma jeszcze komentarzy. Płatność za pobraniem chroni klientów przed oszustwami ze strony nieuczciwych sprzedawców . Pamiętaj, aby zawsze otwierać paczkę w obecności kuriera – zwłaszcza jeśli zamówienie jest drogie – a spisanie umowy z kurierem może przyspieszyć i ułatwić wymianę przesyłki, jeśli ulegnie uszkodzeniu w transporcie.

Dlaczego warto mieć „własny” sklep jeździecki

Dobre połączenie z zaprzyjaźnionym sklepem jeździeckim jest nieocenione i może sowicie się opłacić. Po pierwsze, stali bywalcy mogą skorzystać z promocji, które nie są dostępne dla szerszego grona – jak wiadomo jeździectwo nie jest tanim hobby, a dobry sprzęt potrafi kosztować fortunę, więc każda zniżka robi różnicę. Po drugie, jeśli mamy zaprzyjaźniony sklep, może czasem wykorzystać swoje dane teleadresowe do ściągnięcia dla nas rzeczy, których nie ma w normalnej ofercie, a które są wykonane przez danego producenta – co często ma miejsce w przypadku sprzętu dedykowanego Sytuacje – np. bity, kiedy sklep oferuje tylko najpopularniejsze modele, podczas gdy rzeczywista oferta producenta jest znacznie szersza. Przyjazny sklep ułatwi ściągnięcie potrzebnego nam sprzętu w kolejnym zamówieniu u danego producenta.

Przygody z jazdą konną często trwają latami, a nawet życiem. W tym czasie dokonujemy wielu zakupów sprzętu, odzieży i innych akcesoriów jeździeckich. Warto więc już na początku drogi znaleźć sklep, który ułatwi i uprzyjemni tę przygodę.