Chemia budowlana 

Chemia budowlana – nasza firma Śmig od dawna działa w branży budowlanej i wprowadza na rynek chemię budowlaną która cieszy się uznaniem klientów ze względu na wysoką jakość. Takie produkty jak gładzie szpachlowe gotowe i sypkie są niezbędne do wykończenia ścian i sufitów. Opracowując receptury na takie produkty zawsze bierzemy pod uwagę końcowy koszt, aby zaoferować klientom materiały w przystępnych cenach.

Na co zwrócić uwagę wybierając chemię budowlaną?

Na rynku jest wiele materiałów z zakresu chemii budowlanej, ale poszukując najlepszego rozwiązania do przeprowadzenia remontu w domu lub zgromadzenia materiałów dla swojej firmy budowlanej trzeba dokładnie zapoznać z jej przeznaczeniem. Ponieważ posiada to duże znaczenie, na przykład jest ogromna gama farb które mogą być do wykorzystania tylko wewnątrz domu a inne na zewnątrz. Ważną wskazówką przy wyborze chemii budowlanej jest czytanie etykiet lub rozmowa z konsultantem, który posiada odpowiednią wiedzę i pomaga dokonać właściwego wyboru.

Chemia budowlana – gładzie gotowe do wykorzystania wewnątrz pomieszczenia

W naszym asortymencie chemii budowlanej znajduje się gładź szpachlowa gotowa i sypka. Przy czym opcja gotowa odpowiednia jest do natychmiastowego wykorzystania od razu po otwarciu wiaderka ale można również ją później przechowywać przez określony czas. Obecnie największym powodzeniem cieszą się białe gładzie szpachlowe Śmig A-2 w postaci mokrej zaprawy oraz gotowej gładzi.

Trzeba jednak dowiedzieć się na jakich podłożach może ona zostać zastosowana. Otóż produkt gotowy jest odpowiedni do każdego podłoża, można ją wykorzystać nawet na powierzchnie drewnopochodne i stare powłoki malarskie. Warunkiem jest to, że muszą być czyste, suche, bez tłuszczu i nietrwałych powłok malarskich. Ważne! Nie trzeba zwilżać powierzchni, ponieważ przyczepność gładzi szpachlowej będzie obniżona. Najczęściej przed nałożeniem nie trzeba wykonywać gruntowania.

Czym charakteryzuje się chemia budowlana w postaci gładzi szpachlowej Śmig A-2?

Chemia budowlanaGotowa gładź gipsowa produkowana w naszej firmie jest niezwykle elastyczna i odporna na pękanie. Kupując ten produkt trzeba wiedzieć, że swoje właściwości osiąga po dokładnym wyschnięciu i zakończeniu wiązania. Tylko wtedy osiąga trwałość struktury i prawidłową przyczepność. To również materiał ekonomiczny w zakupie i zastosowaniu. Co to oznacza? Ten rodzaj chemii budowlanej nakłada się od razu z wiadra, nie trzeba wykonywać żadnych innych zabiegów. Z tego powodu gładź zyskała zadowolenie kupujących i zdobywa nowych nabywców.

Stosując produkowaną przez nas gładź można wybrać grubość warstwy 5mm, ale można także zastosować cienką warstwę zaledwie milimetrową. Dzięki temu znacznie ograniczy się zużycie materiału. Czas schnięcia tego produktu wynosi w granicach dwóch godzin (1 mm) lub 24 godziny (5 mm). Ważne! Temperatura w pomieszczeniu nie może osiągnąć wartości mniejszej niż +10°C, aby nie doprowadzić do ustania reakcji wiązania.

Czym nakładać gotową gładź szpachlową?

Korzystanie z wydajnej chemii budowlanej daje możliwość wykorzystywania różnych akcesoriów do jej nakładania na powierzchnię. W przypadku gotowej gładzi szpachlowej wielu budowlańców wybiera tradycyjną pacę ze stali nierdzewnej, prosto z wiadra pobiera i nakłada na podłoże. Dla niektórych osób lepszym rozwiązaniem jest wałek, łatwiejszy w użyciu, umożliwia równomierne pokrycie powierzchni. Metoda natryskowa do nakładania chemii budowlanej wykorzystywana jest przez firmy budowlane którym zależy na szybkim i efektywnym nakładaniu produktu. Używany jest również spoiner który służy do łączenia płyt gipsowo-kartonowych, ta procedura zawsze przebiega sprawnie.

Szpachlowanie standardowe i specjalne przy użyciu chemii budowlanej

Nasza firma wyprodukowała doskonałej jakości białą gładź szpachlową której przeznaczeniem jest łączenie płyt g-k z wtapianiem taśm zbrojących w łączenia. Szpachlowanie następuje w miejscach z wkrętami montażowymi. To prace podstawowe Q1 gdzie gładź stosuje się pod glazurę albo też w pomieszczeniach gospodarczych. Gotowa gładź szpachlowa Q2 służy do dokładnego pokrycia taśmy i jest stosowana na ścianach pod tapety (grube) lub pod tynk strukturalny.

Natomiast chemia budowlana przeznaczona do szpachlowania specjalnego to gładź Q3. Jej zastosowanie obejmuje szpachlowanie spoin, aby uzyskać zerowanie powierzchni płyt. Gdzie wykorzystuje się ten typ gładzi? Jest ona nakładana na powierzchnię pod cienkie tapety bądź też przed nałożeniem farb strukturalnych. Kolejnym rodzajem tego materiału budowlanego jest specjalna gładź Q4, którą są pokrywane całe płyty gipsowo-kartonowe i jest ona odpowiednia pod malowanie wysokiej jakości farbami.

Zaufaj naszej chemii budowlanej Śmig

Dlaczego nasza chemia budowlana należy do najlepszych produktów na rynku? Nasze materiały budowlane w tym gotowa, biała gładź szpachlowa Śmig A-2 są atestowane i posiadają certyfikaty potwierdzające zgodność z wytycznymi UE. Nasze produkty są bezpieczne dla środowiska i nie zagrażają człowiekowi. Trzeba wykorzystywać je zgodnie z naszymi zaleceniami. Dysponujemy wyspecjalizowanym laboratorium wyposażonym w nowoczesny sprzęt i specjaliści wykonują różne badania.

Nasza chemia budowlana spełnia wszystkie wymagania norm obowiązujących w naszym kraju oraz całej Unii Europejskiej. Jesteśmy znana marką, która oferuje swoim klientom gotową gładź w wiaderkach, które są szczelnie zamykane a produkt jest bardzo efektywny. Nasze produkty można nabyć w marketach budowlanych, hurtowniach, sklepach z chemią budowlaną.