Zabiegi medycyny estetycznej po 40 – przegląd najpopularniejszych metod odmładzania

Zabiegi medycyny estetycznej po 40 – przegląd najpopularniejszych metod odmładzania:  czy wiesz, że skóra zaczyna się starzeć już od 27.roku życia? Skoro tak szybko tracimy zdolność do szybkiej regeneracji włókien kolagenowych, to warto zająć się problematyką starzenia jak najszybciej. W końcu lepiej zapobiegać, niż leczyć. U kobiet koło 40. są już zwykle widoczne zmiany skórne, po których widać wiek. Lekarze medycyny estetycznej znają sposoby, jak skutecznie zatrzymać ich powstawanie. Czy wiesz, jakie zabiegi medycyny estetycznej po 40. pozwolą ci na skuteczną walkę z upływającym czasem?  

Medycyna estetyczna po 40. roku życia – twarz, dekolt, szyja

Zabiegi medycyny estetycznej po 40 - przegląd najpopularniejszych metod odmładzania
Zabiegi medycyny estetycznej po 40 – przegląd najpopularniejszych metod odmładzania

40 lat to wiek, kiedy powinniśmy zająć się prewencją i nie dopuścić do postępujących na skórze zmian. Wiele kobiet zapomina, że młody wygląd to nie tylko gładka twarz, ale też zadbane dłonie, szyja i dekolt. Zabiegi regeneracyjne są ukierunkowane na odżywianie wszystkich miejsc, często wystawianych na działanie słońca, wiatru, zmiennych temperatur. Jeśli czujesz, że masz zadbaną cerę ale potrzebujesz odżywienia i nawilżenia, wybierz mezoterapię – najmniej inwazyjną metodę w medycynie estetycznej, która nasyci skórę niezbędnymi minerałami i koktajlem witamin i pozostawi w doskonałym stanie na wiele miesięcy. Metoda sprawdzi się zwłaszcza w sytuacji, kiedy masz niewiele czasu do wielkiego wyjścia, a chciałabyś wyglądać zjawiskowo. Wielu lekarzy wykonuje również mezoterapię dłoni, które są najbardziej narażone na niekorzystne działanie czynników środowiskowych.

Kwas hialuronowy po 40. Czy to dobry pomysł?

Kwas hialuronowy to bardzo popularna substancja w medycynie estetycznej, której działanie sprawdza się w wielu przypadkach: nawilża, uzupełnia ubytki skórne, wypełnia zmarszczki i bruzdy. Istnieje niezwykle dużo preparatów, które powinny być dobrane indywidualnie do twoich potrzeb. Kwas wchłania się po ok. roku, jednak stan skóry po jego użyciu bardzo się poprawia. To dlatego tak ważne jest, aby wybrać najlepszego, znającego się na swoim fachu specjalistę. Kwas kwasowi nierówny – w wielu przypadkach nie wiemy nawet, jaki preparat wybrał dla nas lekarz medycyny estetycznej. Jeśli nie masz pełnego zaufania do lekarza, to nie wahaj się zadawać pytania o pochodzenie preparatu. Im więcej wiesz o zabiegu, tym lepiej!

A może laser?

Laser dla osoby koło 40. to metoda na odzyskanie młodzieńczej, promiennej skóry bez skaz. Za jego pomocą możesz usunąć m.in. nieestetyczne naczynka, zmiany pigmentacyjne powstałe wskutek nadmiernego opalania czy zmarszczki. Laseroterapia będzie służyć niemal każdemu. Przed poddaniem się działaniu lasera dowiedz się od swojego lekarza, jaki sprzęt wykorzystuje podczas twojego zabiegu i jak powinieneś dbać o późniejszą rekonwalescencję. Możesz również połączyć laseroterapię z innym zabiegiem medycyny estetycznej: “wampirzym liftingiem”. Dzięki temu czas potrzebny na zagojenie się skóry będzie krótszy, a efekty bardziej spektakularne.