Dobieranie płytek ceramicznych do wnętrza

Dobieranie płytek ceramicznych do wnętrza: Piękne wnętrza to marzenie właścicieli mieszkań i domów. Ludzie chcą mieszkać w ładnie wykończonych pomieszczeniach. Estetyka musi iść w parze z praktycznością i łatwością w utrzymaniu czystości. Urządzanie wnętrz zależy od przeznaczenia pomieszczenia, jego wymiarów, kształtu i oczywiście od gustu domowników. Rynek materiałów wykończeniowych oferuje tak wielki asortyment materiałów wykończeniowych, że z pewnością każdy wybierze coś dla siebie.   Mnóstwo kolorów, wzorów i różne cenowe  sprawiają, że materiały wykończeniowe dostępne są na każdą kieszeń.

Bez aranżacyjnej wpadki

Producenci płytek ceramicznych https://ceramixplytki.pl/ przynajmniej raz w roku wypuszczają na rynek nowe wzory. Aby ułatwić klientom dopasowanie płytek ściennych i podłogowych, oferowane są pełne kolekcje i to w kilku wariantach kolorystycznych. Kupując komplet płytek: ścienne i podłogowe nie popełnimy aranżacyjnej wpadki. Kolekcje uzupełniane są o najróżniejsze ścienne i podłogowe dekoracje ceramiczne i elementy wykańczające:  cygara, taco, raccordo, różnej szerokości dekory, a także listwy, cokoły i narożniki.

Kolekcje płytek dopełnia kolorystycznie dopasowana do całości, mozaika.  Dzięki temu można stworzyć niepowtarzalne wnętrze, układając płytki według swojego pomysłu. Płytki ceramiczne są bardzo praktyczne, a dzięki ogromnemu wyborowi wzorów, faktur i kolorów dają nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz.

Inspiracja za katalogu

Zanim zdecydujemy się na konkretny wzór płytek ceramicznych, warto obejrzeć katalogi producentów i zobaczyć, do jakich wnętrz pasują konkretne płytki. Oferta w katalogach jest atrakcyjnie zaprezentowana. W salonach firmowych i wielu hipermarketach  można obejrzeć gotowe aranżacje z płytek. Prezentacje płytek ceramicznych https://ceramixplytki.pl/2-wszystkie można zobaczyć także na stronach internetowych producentów i oczywiście na portalach internetowych o tematyce budowlano-aranżacyjnej.

Kilka słów o kształtach płytek

Płytki ceramiczne są sprzedawane w wielu wymiarach. Najczęściej przez klientów wybierane są  produkty o  wielkości: 10 x 10, 20 x 20, 20 x 25, 25 x 33, 25 x 40, 30 x 30, 30 x 50, 30 x 60 i 33,3 x 33,3 cm.  Modne i bardzo polecane przez dekoratorów wnętrz są płytki w większych rozmiarach – ich szerokość może wynosić nawet do jednego metra. Płytki ceramiczne ścienne https://ceramixplytki.pl/3-plytki-scienne mają najczęściej kształt prostokąta. W sklepach dostępne są także kafelki kwadratowe. Płytki prostokątne powinno układać się w poziomie, ponieważ zwiększa to optycznie pomieszczenie. Dekory można układać w pionie i dzięki temu wydzielać poszczególne strefy.

Bardzo modna jest też mozaika – maleńkie płytki kwadratowe lub prostokątne połączone ze połączone ze sobą siatką z tworzywa lub specjalnym papierem.  Wykorzystywane są jako dekory do kuchni, pokoju lub łazienki, które ożywiają wnętrze lub wykończenia obudowy okrągłej wanny czy brodzika w podłodze.  Ciekawostką i rynkową nowością jest  mozaikę, która może być wykorzystana do wykończenia podłogi. Produkowana jest w technologii prasowania na masie gresowej, co daje jej bardzo dobre parametry użytkowe. 

Wizualne sztuki płytkami ceramicznymi

Polskie mieszkania dalekie są od ideału. Łazienki i kuchnie (o ile jest kuchnia,  nie jedynie aneks kuchenny) to pomieszczenia niewielkie, nieustawne i czasami dość ciemne z powodu braku okna lub małego okna. Aranżacja takiej przestrzeni jest sporym wyzwaniem. Płytki ceramiczne mogą okazać świetnym pomysłem i sprawić, aby kuchnia lub łazienka wydawały się odrobinę większe, niż są w rzeczywistości. Kolor, faktura i sposób ułożenia płytek mają bardzo duże znaczenie dla odbioru wizualnego pomieszczenia – mogą zmieniać jego proporcje. Płytki matowe absorbują światło, zmniejszając jego powierzchnię – nadają się do większych kuchni i łazienek. Z kolei płytki ceramiczne błyszczące odbijają światło i powiększają wnętrze, dzięki temu można odnieść wrażenie,  że pomieszczenie jest przestronne.

Ułożenie płytek w poziomie poszerza wnętrze, ale jednocześnie wizualnie je obniża. Odwrotny efekt uzyskamy układając płytki pionowo – pomieszczenie wyższe, ale nieco węższe. Łazienka wykończona ciemnymi płytkami sprawia wrażenie mniejszej. Aby dodać charakteru pomieszczeniu, należy wybierać płytki  naturalnych barwach i wyprowadzić nutę intensywnego koloru. Nasycone barwy wpływają na proporcje wnętrza. W małych łazienkach żywe nie mogą być dominującymi, mogą stanowić jedynie ożywiającą wstawkę na tle neutralnych barw. 

Jak wybrać płytki ceramiczne?

Nie tylko kolor, kształt i faktura powinny liczyć się przy wyborze płytek ceramicznych https://ebc.edu.pl/plytki-ceramiczne-uniwersalne-wykonczenie-scian-i-podlog/. Dobrze jest kierować się parametrami technicznymi, np.: nasiąkliwością,  odpornością na zaplamienie i działanie środków myjących, ścieralnością, wytrzymałością na nacisk i skoki temperatury. Płytki ceramiczne są odporne na wodę i łatwe do utrzymania czystości.

Płytki ceramiczne są najchętniej wybieranym elementem wykończeniowym do kuchni, łazienki, przedpokoju i na balkon. Sprawdzają się tam, gdzie konieczne jest zmierzenie się z wilgocią i zachowanie estetycznego wyglądu pomieszczenia.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl